Exclusive Epic Games Store niedługo zagości na platformie Steam!

Exclusive Epic Games Store niedługo zagości na platformie Steam!

23/08/2019 przez Bartosz Kęprowski

Czeka nas niebawem historyczne wydarzenie. Otóż jeszcze w tym roku w po dwunastomiesięcznej wyłączności dla Epic Games Store,  gra Hades: Battle Out of Hell trafi na wirtualne półki sklepu Steam. Wówczas przekonamy się, jak wielu nowych odbiorców przyciągnie wspomniany tytuł.

Rzeczona produkcja to dzieło zespołu SuperGiant Games. Poza tym ich twór jest również pierwszą w historii omawianej branży grą, będącą do tej pory ekskluzywną własnością Epic Games Store, na podstawie umowy o czasowej wyłączności zawartą pomiędzy Epic Games, a nadmienionymi wyżej twórcami, która niebawem ukaże się na popularnej platformie Steam. Valve już o wszystko zadbało. Na platformie Steam ukazała się karta produktu, jak również obwieszczono datę premiery gry. Ta pojawi się w bogatej ofercie rzeczonego sklepu w grudniu tego roku. Warto tutaj zaznaczyć, że Hades: Battle Out of Hell wciąż będzie znajdować się w fazie Early Access. Z rzeczonego stadium gra wyjdzie dopiero w drugiej połowie 2020 roku. Co ciekawe, wersja steamowa posiadać będzie wszystkie aktualizacje, jakie do tej pory się pojawiły.  

Sam debiut Hadesu na Steamie będzie ważnym sprawdzianem dla Epic Games Store. Dowiemy się wówczas, co nieco o zachowaniu konsumentów. Nie wiemy bowiem, jaką w zasadzie popularnością cieszy się omawiany tytuł, ponieważ większość z zainteresowanych, mogła zwyczajnie zwlekać z kupnem tytułu do jego debiutu na platformie Steam. Trzeba tutaj wspomnieć, iż graczom bardzo nie odpowiada polityka Epic Games. Firmy, która zawiera tymczasowe umowy na wyłączność, utrudniając tym samym zakup gry na znanych i lubianych platformach, celem zaistnienia na rynku. Czy taka strategia się opłaci? Tego dowiemy się jeszcze przed tegoroczną gwiazdką.

Autor: Bartosz Kęprowski
Źródło ilustracji wprowadzenia: Hades: Battle Out of Hell