Gra F1 2017 testowana przez jednego z jej „bohaterów”!

13/07/2017 przez

Jak wiemy sezon Formuły 1 rozkręca się na dobre, a symulator tych wyścigów już niedługo pojawi się na półkach sklepowych. W związku z tym, Codemasters oraz Koch Media, jak i wydawnictwo Techland przygotowało pierwszy zwiastun. Przedstawia on w głównej mierze Maxa Verstappena – obecnego kierowcę Red Bull Racing w F1, który w „Galerii Chwał” w siedzibie RBR w Milton Kenyes testuje grę odwzorowującą tegoroczny, jakże emocjonujący sezon.

IMG_9072-1024x768

Wraz z premierą tej edycji, Codemasters pierwszy raz poza 20 oficjalnymi torami, na których rywalizują kierowcy podczas sezonu 2017, dodała 4 skrócone wersje niektórych torów. Jednym z nich jest Silverstone Short, czyli krótka wersja legendarnego toru na płycie dawnego lotniska w Wielkiej Brytanii, na którym odbędzie się już w ten weekend 10. runda tego sezonu. Max poprowadził bolidy Red Bull Racing RB13 (tegoroczny), a później przesiadł się do Red Bull Racing RB6, czyli bolid, w którym Sebastian Vettel w 2010 roku zdobył pierwszy dla tego zespołu tytuł mistrza świata kierowców oraz z Markiem Webberem tytuł mistrza konstruktorów.

Gra naprawdę mi się podoba, a jazda nowymi i klasycznymi bolidami daje mnóstwo frajdy. Świetnie, że znalazły się w grze, bo to jedyna okazja, by poczuć jak jeździło się tymi legendami. RB13 z 2017 roku zachowuje się w grze bardzo realistycznie, bo czuć np., że szersze opony zapewniają większą przyczepność. Przekłada to się też na szybsze pokonywanie zakrętów wymagających większej precyzji. Z kolei klasyczny RB6 jest lżejszy – ma niższą prędkość maksymalną i opóźnione hamowanie. I oczywiście wyróżnia go wyjątkowy dźwięk silnika

Tak młody Holender podsumował różnice pomiędzy tymi bolidami odczuwalnymi w grze oraz samą frajdę z gry. Także Red Bull Racing opublikował z tej okazji post na Twitterze

F1 2017 zadebiutuje już 25 sierpnia tego roku. Pojawi się ona na PlayStation 4, Xbox One oraz oczywiście na PC (wersja DVD oraz na Steam). Można już zamawiać pre-order gry na Steam oraz na stronie Microsoft. Dzięki temu możemy zyskać dostęp do części pakietu „F1 2017 Special Edition” i będziemy mogli jeździć legendarnym McLarenem MP4/4. Za jego sterami zasiadał Ayrton Senna oraz Alain Prost, czyli jednych z najlepszych kierowców na przełomie lat 80. i 90. oraz całej historii Formuły 1. Ten bolid będzie można także zakupić później oddzielnie. Reszta samochodów dostępna jest w każdej edycji gry.