AGO Esports reprezentantem Polski podczas WESG w Chinach.

AGO Esports reprezentantem Polski podczas WESG w Chinach.

18/12/2018 przez Sebastian Olczyk

AGO Esports pokonuje Virtus.Pro w finale Polskich kwalifikacji WESG 2018.

Dziś odbył się finał Polskich kwalifikacji do WESG 2018, w którym zmierzyły się drużyny AGO Esports i Virtus.Pro. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla drużyny „Jastrzębi”. O ile pierwsza mapa całkowicie przebiegała pod dyktando AGO, o tyle druga dostarczyła nam wielu emocji. 

Na mapie overpass praktycznie od początku do końca kontrolę miało Ago. Zaczęli oni po stronie broniącej i pierwszą połowę wygrali wynikiem 10:5. Po przerwie obraz gry się nie zmienił i drużyna SZPERO i spółki zakończyła ją z wynikiem 16:10.

Druga mapa byłe o wiele bardziej wyrównana. Na mapie mirage pierwszę połowę podobnie jak na pierwszej mapie wygrała drużyna AGO, jednak Virtus.Pro odrobili straty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dogrywki. Zwycięstwo przyniosła dopiero trzecia z nich, w której lepsza ponownie okazała się drużyna AGO Esports wygrywając 25:22 i finalnie cały mecz 2:0. Tym samym zapewnili sobie oni udział w finałach nieoficjalnych Mistrzostw Świata Gier Komputerowych, które rozegrane zostaną w przyszłym roku w Chinach. Pula nagród tego turnieju to 890.000$. W szczytowym momencie w serwisie Twitch.tv na kanale IzakOOO ostatni mecz NEO i spółki śledziło blisko 40.000 osób.

Warto też przypomnieć, że ten mecz był ostatnim meczem aktualnego składu Virtus.Pro. Po tym spotkaniu z drużyną najprawdopodobniej Filip „neo” Kubski, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski oraz Piotr „Morelz” Taterka, a także dotychczasowy trener Jakub „Kuben” Gruczyński. 

Źródło zdjęcia: google grafika