Amnesia: Rebirth – oto fabularny zwiastun klimatycznego horroru!

Amnesia: Rebirth – oto fabularny zwiastun klimatycznego horroru!

11/10/2020 przez Bartosz Kęprowski

Najnowszy zwiastun gry Amnesia: Rebirth skupia się na prezentacji warstwy fabularnej nadchodzącego wielkimi krokami tytułu. Zechcecie poświęcić swój czas i spojrzeć na poniższy materiał wideo?

W roli narratora zwiastuna występuje Saleem Henachi. Bohater niegdyś rozbił się na odległej pustyni. Cały udostępniony materiał ukazuje świetnie zaprojektowane lokacje oraz przybliża (nie)ciekawą historię rzeczonego powyżej pana. W Amnesia: Rebirth czekają zatem na graczy przestronne ruiny, opuszczone miasta oraz mnóstwo tajemniczych miejsc, na pierwszy rzut oka zupełnie niepasujących do reszty przedstawionego świata. Z kolei ze słów Saleema możemy dowiedzieć się o mrocznych wydarzeniach z przeszłości oraz niebezpiecznej kreaturze przebywającej w cieniu. Brzmi zachęcająco?

Kolejna odsłona gry pt. Amnesia skoncentruje się na Tasi Trianon. Przygoda bohaterki bierze swój początek na algierskiej pustyni. Zgodnie z tytułem serii Tasi traci swoją pamięć. W związku z powyższym, aby na nowo odkryć własną przeszłość, postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż po nieprzyjaznych pustkowiach.

Amnesia: Rebirth zadebiutuje na PlayStation 4 i komputerach osobistych już 20 października.

Autor: Bartosz Kęprowski
Ilustracja wprowadzenia: Frictional Games