Animatsuri 2018 – relacja z pierwszego dnia

Animatsuri 2018 – relacja z pierwszego dnia

25/07/2018 przez Ngọc Quang Phạm
Jak co roku, Stowarzyszenie Animatsuri przygotowało dla nas kolejną edycję festiwalu Animatsuri. Jednakże, w tym roku była ona wyjątkowa, ponieważ była to dziesiąta edycja tego konwentu.

Wraz z ekipą redakcyjną ReportMyTeam.net mieliśmy przyjemność wejść na konwent wraz z VIPami. Wcześniejsze wejście pozwoliło nam rozejrzeć się po terenie w poszukiwaniu naszych sleepów oraz zostawienia naszego osprzętu. Jak co roku, Kolejkon był bardzo przyjemny, jak zawsze ludzie się socjalizują; głównie o to chodzi na owych konwentach: jednoczenie się ludzi o tych samych zainteresowaniach.

Zdjęcia w artykule wykonane przez naszą redaktorkę, Annę Bylicę, zapraszamy do polajkowania strony Por No Foto.

Kolejkon 1

Kolejkon 2

Na akredytce, dostaliśmy identyfikator, biuletyn informacyjny oraz pokaźny plan atrakcji z mapą konwentową. Od godziny osiemnastej zaczęły się wykłady w salach, zarówno z bloku mangowo-japońskiego, z bloku popkultury zachodniej oraz bloku jRPG. Oczywiście nie mogliśmy nie skorzystać ze sklepów wystawców, których było bardzo dużo. Szybko wpadneliśmy w zakupowy szał. Nie tylko my, lecz także inni konwentowicze!

Wystawca 1

37707738_453537585121749_557713310250696704_o

Duża część osób wzięła udział w LARPie, którego tematem tego roku była wojna o Dolinę Cieni. Walczyli oni w różnych frakcjach. Były to między innymi: Królestwo Elseth, Akademia Silveranu oraz Imperium Bregen. Mieli oni do zrobienia różne questy oraz dungeony.

LARP Dungeon 1

LARP Dungeon 2

Oprócz LARPa, można było wziąć udział w kartkowym RPGu, który był według mnie bardzo ciekawy (był to mój pierwszy, kartkowy RPG, w którego grałem)

RPG 1

Przez cały czas mogliśmy zaspokoić głód, kierując się do strefy gastronomicznej, która znajdowała się na 4 piętrze. Mogliśmy spróbować 鯛焼, czyli tayaki; ciasta w kształcie ryby z czekoladą w środku, oraz dobrać do tego bubble tea, po czym przejść na UltraStara (szkoda, że nie było oddzielnego pomieszczenia).

Ultrastar 1

UltraStar 2

Przez całą noc odbywały się atrakcie we wszystkich salach. Większość, po całym dniu ciekawych atrakcji, skorzystała ze sleepów, aby odpocząć i zdrzemnąć się, by zregenerować siły na następny dzień konwentu Animatsuri. Byli też tacy, którzy preferowali drzemkę poza sleepem 🙂

Poza sleepem