ARK Survival Evolved – przygotujcie się na mobilną wersję survivalowego przeboju!

ARK Survival Evolved – przygotujcie się na mobilną wersję survivalowego przeboju!

19/03/2018 przez Bartosz Kęprowski

Słyszeliście o ARK Survival Evolved? Gra to prawdziwa legenda, ponieważ zanim jeszcze wyszła z tak zwanego Erly Acess, to doczekała się pełnoprawnego dodatku. Nieźle, co nie? Jednakże, czemu o tym wspominam? Otóż we wspomniany przed momentem przebój będziecie mogli niebawem zagrać na waszych telefonach!

Gra ARK Survival Evolved traktuje o przetrwaniu. Produkcja powstała dzięki panującej ostatnio modzie na sieciowe survivale i w dużym stopniu przyczyniła się do dalszego rozwoju omawianego nurtu… aaa i nie należy zapominać o koniku tej pozycji, czyli dinozaurach!

x3767_1

Zatem Studio Wildcard niedawno ogłosiło, iż zamierza stworzyć mobilną wersję swojego kultowego przeboju na urządzenia z systemem iOS i Android. Port gry przygotuje War Drum Studios. Firma odpowiedzialna była za przeniesienie na telefony m.in. znanej pozycji wytwórni Rockstar, a mowa tu o Bully.

Mobilna wersja zostanie wyposażona w kampanię dla pojedynczego gracza i rozgrywkę sieciową do 50 graczy w sesji. Model zabawy to oczywiście Free-to-Play z drobnymi i nienachalnymi mikrotransakcjami, dotyczącymi najpewniej skinów.

Kiedy można spodziewać się mobilnej edycji ARK Survival Evolved? Prawdopodobnie należy jej wyglądać tegorocznej wiosny, produkcja weszła bowiem w zamkniętą betę.