Artifact: The Dota Card Game - zapowiedź karcianki opartej na słynnej MOBIE! - Report My Team

Artifact: The Dota Card Game – zapowiedź karcianki opartej na słynnej MOBIE!

Valve zapowiedziało niedawno grę zatytułowaną Artifact: The Dota Card Game. Ogłoszenie produkcji nastąpiło podczas uroczystości The International 2017. W trakcie wspomnianego przed momentem wydarzenia gracze mieli okazję podziwiać finału największego turnieju w Dota 2. Zwiastun Artifact: The Dota Card Game znajdziecie poniżej. Jak widać, gra nie wzbudza uznania graczy, którzy ciągle zadają jedno pytanie: Gdzie jest Half-Life 3?

 

Wracając jednak do samej gry…. Ta będzie typową karcianką, czego można się domyślić już po samej nazwie. Produkcja podobno ma stać w szranki z popularnym dziełem Blizzarda, a mowa tutaj o Hearthstone. Czy nadchodząca gra strąci z tronu silnie zakorzenioną karciankę? Wszystko tutaj jest możliwe, Dota to bowiem niezwykle silna marka.

Artifact: The Dota Card Game niewiele aktualnie wiemy. Znamy jedynie przybliżoną datę premiery gry, przypada ona na rok 2018 rok, jak również stopień pokrewieństwa z popularną MOBĄ. Produkcja będzie jego spin-offem. Warto tutaj dodać, że do prac nad grą dołączył Brad Muir, czyli współtwórca takich dzieł jak Iron Brigade bądź Massive Chalice. Wypowiadając się o mechanice gry, twórcy zdradzili jedynie, że całość rozegra się na trzech planszach, a gracze będą rozstawiać własne jednostki w kilku rzędach, wznosić koszary i pojedynkować się z dowodzonymi przez sztuczną inteligencję oponentami. W Artifact: The Dota Card Game pojawią się oczywiście postacie z Dota 2.