Boston Uprising zostało bez trenera! Crusty przechodzi do San Francisco Shock

08/05/2018 przez

Do zaskakującej zmiany w Boston Uprising doszło jeden dzień po zakończeniu trzeciego etapu Overwatch League. Ze stanowiskiem trenera pożegnał się Da-hee „Crusty” Park, który będzie teraz współpracował z o wiele słabszym San Francisco Shock.

OWL Stage 3 było niezwykle udane dla formacji z Bostonu, na przestrzeni całej fazy ligowej nie przegrali oni ani razu. Drużyna znalazła swoich pogromców dopiero w wielkim finale play-offów, ale ich drugie miejsce również można uznać za wielki sukces. W związku z tym odejście Crusty’ego może dziwić jeszcze bardziej, aczkolwiek w oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że po wewnętrznych dyskusjach obie strony uznały ten ruch za najlepszy.

Prawie jednocześnie z ogłoszeniem o odejściu Crusty’ego, zespół San Francisco Shock ogłosiło pozyskanie azjatyckiego trenera. Jednocześnie pożegnali oni swojego dotychczasowego trenera – Brada Rajaniego. Pozyskanie Parka ma być dla kalifornijskiego zespołu szansą na poprawienie swoich nie najlepszych wyników. Jestem niezwykle podekscytowany tym, że dołączyłem do organizacji SF ShocK. Jestem wdzięczny za możliwość wywarcia wpływu na kolejną ekipę Overwatch League – przyznał Koreańczyk.

Dodatkowo Shock powiększyło swój sztab szkoleniowy o kolejnego pracownika, którym został rodak ParkaBumhoon „NineK” Kim. On z kolei ostatnie trzy miesiące spędził jako jeden z trenerów NRG Esports, czyli organizacji, do której należy drużyna z San Francisco.