Cosplay Show na Poznań Game Arena 2019

Cosplay Show na Poznań Game Arena 2019

24/10/2019 przez Dorota Palka
Konkurs Cosplay Show, ma już kilkuletnią tradycję podczas Poznań Game Arena. Każdego roku, 30 finalistów wyłonionych z setek zgłoszeń, dostaje szansę zaprezentowania swojego stroju oraz umiejętności scenicznych, podczas finału Cosplay Show na PGA.

Tegoroczny konkurs cosplay odbył się pod okiem “Cosplayowej Mamy” Shappi, która zadbała o każdy detal. Głównym sponsorem nagród, nie tylko dla zwycięzców ale, także i dla każdego uczestnika była firma Genesis, która produkuje akcesoria dla graczy. Konkurs nie obył by się bez wsparcia od platformy GOG.com, która wybrała najpopularniejsze tytuły gier z ostatnich miesięcy i przekazała je finalistom.

Wspaniałą atrakcją dla wszystkich cosplayerów była strefa cosplayera, która znajdowała się w hali 5. Strefa ta była wyposażona w szatnie dostępną dla każdego cosplayera, fotostudio prowadzone przez Divbor fotosudio, salę warsztatową, miejsce do wypoczynku oraz ważny dla każdego cosplayera punkt naprawczy sponsorowany przez Universal Shop i Galerię Łucznik. Właśnie w tym punkcie cosplayerzy mogli na ostatnią chwilę poprawić swoje stroje, skorzystać z profesjonalnych narzędzi , a nawet nauczyć się podstaw szycia na maszynie.

Przebieg Cosplay Show

Cosplay Show przebiegło bardzo sprawnie. Obyło się bez przerw technicznych i pomyłek. Oświetlenie jak i nagłośnienie było bardzo dobre. Każdy strój był dobrze widoczny, a dźwięk z prezentacji zrozumiały. Podczas tegorocznego PGA pojawiły się nie tylko cudowne stroje i świetne prezentacje ale, także coś zupełnie nowego. Na 13 edycji Poznan Game Arena mogliśmy zobaczyć “Catwalk”, podczas którego cosplayerzy prezentowali strój, a prowadzący opowiadał jak i z czego został wykonany. To było nie do pomyślenia – co cosplayer to inna technika, inne użyte narzędzia, materiały. Niektórzy uczestniczy tworzyli stroje z materiałów ekologicznych, pochodzących z recyklingu. Wielkie wow i brawa za kreatywność. Catwalk był czymś nowym i bardzo przyjemnym do obejrzenia i posłuchania. To też duży ukłon w stronę twórców, których cosplaye utrudniają im normalne poruszanie się po scenie, a co dopiero odgrywanie skomplikowanych scenek.

Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy wywierali wręcz ogromne wrażenie. Za ocenę strojów jak i prezentacji odpowiadały mistrzynie w tym fachu Czestterfield, Issabel Cosplay & other i Martwa – craft & cosplay. Wybrać trójkę zwycięzców pewnie nie było dla nich łatwym wyzwaniem!

W tegorocznym konkursie cosplay można było zdobyć wyróżnienie w trzech kategoriach, które otrzymali

Pragniemy serdecznie pogratulować zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom cosplayowego show. Był to niezwykły pokaz Waszych umiejętności twórczych i aktorskich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Cosplay Show na naszym fanpage’u na Facebooku