Crash Bandicoot 4 – oto pierwsze informacje o nowej odsłonie kultowej serii!

Crash Bandicoot 4 – oto pierwsze informacje o nowej odsłonie kultowej serii!

20/06/2020 przez Bartosz Kęprowski

Kultowa seria Crash Bandicoot doczeka się czwartej odsłony! Znamy kategorię wiekową, widzieliśmy okładki gry oraz poznaliśmy pierwsze szczegóły!

Firma Activision odpowiedzialna za wydanie dotychczasowych odsłon serii Crash Bandicoot może się poszczycić niezwykle oryginalnym zabiegiem marketingowym. Otóż wysłała do wyselekcjonowanych osób niewinnie wyglądające puzzle, które stanowiły niejako zapowiedź kolejnej odsłony wspomnianej powyżej gierki. Oficjalna prezentacja czwartej części serii Crash Bandicoot miała mieć miejsce dopiero w poniedziałek, ale sprawy przybrały dość nieoczekiwany obrót. Do sieci wyciekło sporo informacji o omawianej grze, między innymi jej okładka oraz podtytuł – It’s About Time, a to wszystko za sprawą zarejestrowania produkcji na Tajwanie. Wspomnianą grafikę możecie podziwiać poniżej.

Tym razem za realizację gry, według krążących po sieci informacji, odpowiada studio Toys for Bob. Firma zasłynęła w branży dobrze znaną wielu graczom odświeżoną trylogią przygód Spyro. Warto dodać, co pewnie zauważyliście z udostępnionych powyżej okładek, że nowa odsłona Crash Bandicoot pojawi się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Posiadaczy Xbox Series X ucieszy z pewnością fakt, że za sprawą wstecznej kompatybilności im również uda się zagrać w omawianą grę.

Opis nowej przygody Crasha prezentuje się następująco: Tytułowy bohater serii podczas eksploracji swojej wyspy odnajduje maskę Lani-Loli, należąca do tak zwanych Masek Kwantowych. Warto tutaj dodać, że enigmatyczna maska będzie dobrze znała obrońce i przyjaciela Crahsa – Aku-Aku. Konsekwencją tego spotkania będzie otwarcie Kwantowego Portalu, umożliwiającego odważnemu bohaterowi podróż w czasie i pomiędzy wymiarami. W czwartej części Crash obierze sobie za cel odnalezienie osoby odpowiedzialnej za generujący się wokół chaos i zamieszanie.

Autor: Bartosz Kęprowski
Ilustracja wprowadzenia: Activision