Cyberpunk 2077 brak opcji wyboru płci?

Cyberpunk 2077 brak opcji wyboru płci?

29/08/2019 przez Dorota Palka

„Naszym celem jest ofiarowanie ludziom prawdziwej swobody”

Najnowszy tytuł CD Project RED budzi zainteresowanie na całym Świecie i to nie tylko graczy. Obecność Keanu Reevesa przyciągnęła nawet kinomaniaków.

Twórcy chcą aby gracz poczuł pełną swobodę podczas rozgrywki.

Nad Cyberpunkiem pracował bardzo zróżnicowany zespół. Jeden z rysowników tytułu wyjawił, że twórcy planują zerwać z ograniczeniami, z jakimi często spotykają się np. osoby transpłciowe. Zamiast wybierać płeć swojej postaci, będziemy tworzyli jedynie jej ciało. CD Projekt RED podkreśla, że chcą aby każdy potencjalny gracz mógł wyrazić siebie poprzez stworzoną przez siebie postać.

Nasze menu kreacji bohatera nie posiada już podziału na wybór płci, po prostu wybieramy typ ciała. Nie mówisz, że chcesz być kobiecą lub męską postacią. Chcemy, żebyście czuli swobodę już od samego początku. Wybierasz więc typ ciała, a następnie głos. Są dwa: jeden bardziej męski i drugi bardziej damski. Możesz mieszać do woli. Do tego dochodzą fryzury, karnacje, tatuaże. Naszym celem jest ofiarowanie ludziom prawdziwej swobody.

Marthe Jonkers, starszy rysownik

Co sądzicie o takiej decyzji twórców gry?


źródło: https://metro.co.uk/2019/08/23/cyberpunk-2077-gamescom-2019-interview-paint-picture-let-player-interpret-10618408/