Drużyna Izaka w finale ASUS ROG 2019!

Drużyna Izaka w finale ASUS ROG 2019!

06/01/2019 przez Sebastian Olczyk

„Polski” pojedynek w finale ASUS ROG 2019

Polska drużyna w finale ASUS ROG Join The Republic 2019! Ekipa prowadzona przez Piotra „Izaka” Skowyrskiego pewnie pokonała ukraińsko-rosyjską drużynę i awansowała do finału tegorocznych rozgrywek!

W tym meczu od początku do końca przebieg kontrolowali Polacy. Na pierwszej mapie jaką był nuke, Izak i spółka zaczynali jako antyterroryści. Pewnie wykorzystali grę po łatwiejszej stronie i wygrali pierwszą połowę wynikiem 11:4. Drugą połowę polska ekipa zaczęła od dwóch wygranych rund. Wszyscy spodziewali się, że na pierwszym full buy’u ukraińsko-rosyjska ekipa nawiąże walkę. Tak się jednak nie stało i to polski zespół pewnie wygrał 3 kolejne rundy i zakończył pierwszą mapę wynikiem 16:4 na swoją korzyść.

Drugą mapą był overpass, a więc wybór ekipy ceh9. Jednak jej przebieg nie różnił się zbytnio od tego, co działo się na pierwszej mapie i ponownie stronę broniącą wygrała ekipa Izaka wynikiem 11:4. Po zmianie stron pierwsze 4 rundy padły łupem polskiej drużyny. Kolejna wpadła na konto drużyny ceh9 i z pewnością kibice spodziewali się, że nawiążą oni walkę i spróbują doprowadzić przynajmniej do dogrywki. Nic bardziej mylnego. 21 runda wpadła na konto drużyny z polakami w składzie i zwyciężyli oni na drugiej mapie wynikiem 16:5, a w całym meczu 2:0. Zawodnikiem z najlepszym ratingiem w całym meczu został Kamil „Sobol” Sobolewski.

W finale już czekała drużyna brytyjskiego komentatora, Henrego „HenryG” Greer’a, która swój półfinał rozgrywała wcześniej. Warto przypomnieć, że w tej ekipie również mamy polski akcent. Mianowicie jednym z zawodników jest znany z polskiej sceny CSGO Filip „TUDSON” Tudev.

W poprzedniej edycji rozgrywek drużyna Izaka również dotarła do finału, w którym uległa 1:2 drużynie prowadzonej przez Friberga. Finał tegorocznych rozgrywek planowany jest na jutro na godzinę 20:00!

Źródło zdjęć: google grafika