Drużyna Izaka zwycięża w Asus ROG Join The Republic 2019!

07/01/2019 przez Sebastian Olczyk

Izak i spółka powtórzyli wyczyn sprzed dwóch lat!

Piotr “Izak” Skowyrski i drużyna zwyciężyli w tegorocznej edycji turnieju Asus ROG Join The Republic Challenge 2019. W finale pokonali ekipę brytyjskiego streamera Henrego “HenryG” Greer’a 16:10 na mapie de_inferno oraz 16:11 na mapie de_nuke, a finalnie w całym meczu 2:0.

Na mapie wybranej przez drużynę brytyjską Izak i spółka rozpoczęli po stronie broniącej. Wszystko szło zgodnie z ich planem do wyniku 10:2. Gdy ostatnie trzy rundy wpadły na konto brytyjczyków wiadome było, że druga połowa z pewnością przyniesie nam emocje. Po wygraniu dwóch rund po stronie atakującej, dwie następne wpadły na konto drużyny brytyjskiej, której zawodnikiem był między innymi Polak – Filip “TUDSON” Tudev. Do końca trwała wyrównana walka, jednak Polacy zachowali zimną krew i zamknęli mapę wynikiem 16:10.

Baner Netflix

Wybór Polaków, a więc mapa de_nuke była nieco bardziej wyrównana. Ekipa Izaka ponownie zaczynała po stronie broniącej, jednak tym razem nie wypracowali oni sobie takiej przewagi jak na mapie numer jeden i do końca trwała walka o zwycięstwo w pierwszej połowie. Ostatecznie Polska drużyna zwyciężyła 9:6. Druga połowa, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od dwóch wygranych rund brytysjkiej ekipy. Gdy tylko Polacy mogli pozwolić sobie na grę z pełnym wyposażeniem, natychmiast odskoczyli rywalom wygrywając pięć rund z rzędu, a na tabeli wyników widniał wynik 14:8. W tym momencie HenryG ze swoją drużyną podjęli próbę odrabiania strat. Niestety, pomysłów na odpieranie ataków drużyny Izaka starczyło tylko na trzy rundy. Rundy numer 26 i 27 padły już łupem Polaków i to oni zwyciężyli na tej mapie 16:11, a w całym spotkaniu 2:0.

Izakowi po raz drugi udało się wygrać turniej Asus ROG Join The Republic. Pierwszy raz ta sztuka udała mu się w 2017 roku, gdy w finale po wyrównanym pojedynku pokonał drużynę złożoną przez Maikelelego wynikiem 2:0. MVP finału został zawodnik z drużyny Izaka, Paweł “saju” Pawelczak!

TEAM IZAKOOO 2:0 TEAM HENRYG ( 16:10, 16:11 )

Źródło zdjęć: grafika google