Dunrog. Czy retro dungeony dalej w modzie?

Dunrog. Czy retro dungeony dalej w modzie?

14/11/2019 przez Dorota Palka

Kto z nas w dzieciństwie nie przemierzał przerażających otchłani lochów, walcząc przy tym z potworami? A to wszystko po to, aby znaleźć wspaniałe skarby.

Te piękne czasy beztroskiego dzieciństwa przybliży nam Dunrog. To dynamiczny, pierwszoosobowy dungeon crawler z generowanym proceduralnie światem oraz elementami RPG. Co ciekawsze, nad grą pracuje mały polski zespół OnionMilk.

Kim są OnionMilk?

Jest to niezależny zespół 6 osób, które tworzą gry na platformę PC z grafiką bazującą na stylistyce lowpoly oraz retro. Nazwa marki wzięła się od ksywek założycieli firmy – Zbigniewa Cebuli (Onion) oraz Macieja Nabiałczyka (Milk). Siedziba twórców mieści się w Łodzi. Zespół ten można spotkać na różnych eventach gamingowych takich jak PGA czy Digital Dragons. Ciężko przeoczyć ich stoisko, gdyż zawsze są ubrani na biało – idealnie pod kolor firmy!

Dunrog – pierwsze informacje

Grę wyróżnia styl graficzny, który bazuje na voxelach, lecz nie do końca nimi jest. Pixele 3D zastępują tzw. marching cubes. Stylistyka ta nie była dotychczas spotykana w grach i stanowi ciekawe odświeżenie dla wielbicieli voxel-artu.

Gra posiada system permadeath wraz z systemem progresu z każdą porażką gracza. Rdzeń rozgrywki w naszej grze będą stanowiły dwa tryby gry: fabularny oraz swobodnej gry. Oba te tryby będą dostępne w trybie multiplayer.

Mówiła Karolina “la Rochelle”, marketing i public relations

Dunrog bazuje na szybkiej rozgrywce, pozwalającej graczowi na dowolne wykorzystanie swoich przedmiotów i otoczenia. Przeznaczenie znalezionych rzeczy nie jest z góry narzucone. Ciekawym zabiegiem ze strony twórców jest to, że gracz sam może siebie zranić w grze, przez swoją nieuwagę. Lepiej nie ryzykować i nie rzucać zaklęć bijących obszarowo blisko siebie! Zasada ta będzie obowiązywać też w trybie multiplayer, mimo iż będzie stanowił rozgrywkę co-operacyjną.

Gra ukaże się na platformie Steam już w 2020 roku. Studio Onion Milk jest otwarte na dzielenie się efektami swojej pracy przedpremierowo na różnorakich eventach, czy też w formie zamkniętych beta-testów.

Zostań beta testerem (kliknij tutaj)

zespół Onion Milk

Kilka zrzutów ekranu z rozgrywki!