ESL Pro League: NRG vs. OpTic!

ESL Pro League: NRG vs. OpTic!

06/12/2017 By Bartosz Kęprowski

Planowo mający się odbyć o 18:45 mecz pomiędzy zespołami NRG Esport i OpTic Gaming zaliczył drobne opóźnienie. Rozpoczął się więc po godzinie 19:00. Podsumowanie jednego z ostatnich meczów drugiego dnia tegorocznego, 6. sezonu rozgrywek ESL Pro League, pora zatem rozpocząć!

Akcja pojedynku toczyła się na mapie Cobblestone. W pierwszej połowie zespół OpTic Gaming zdobył wyraźną przewagę nad rywalem. Team dominował niemal w każdej rundzie. NRG Esports po prostu nie potrafił należycie stawić mu czoła, co jednoznacznie widać w wyniku meczu. Pierwsza połowa zakończyła się bowiem rezultatem 12:3, oczywiście na korzyść OpTic Gaming. Obserwowana przez fanów eSportu rywalizacja była tutaj strasznie jednostronna. Mimo to NRG Esports zaliczyło podczas pierwszych piętnastu partii kilka zrywów, a dokładniej rzecz ujmując, trzy, które zakończyły się ostatecznie ich zwycięstwem, lecz trudno je przypisać genialnej grze zawodników tego teamu, co najwyżej roztargnieniu reprezentantów OpTic Gaming.

Druga połowa okazała się niezwykle krótka. OpTic Gaming bardzo szybko wykończył swojego, będącego już na kolanach, rywala. Wystarczyło im zaledwie pięć minut, aby ostatecznie rozprawić się z NRG Esports, wygrywając cały pojedynek z wynikiem 15:3. Tym razem obyło się bez większych emocji i skaczącego ciśnienia. NRG Esports okazało się bowiem zwyczajnym chłopcem do bicia i łatwym źródłem punktów. Mecz oglądało około 700 osób. Cały pojedynek trwał około 30 minut.