Festiwal kultury japońskiej Animatsuri 2019 – zapowiedź

Festiwal kultury japońskiej Animatsuri 2019 – zapowiedź

11/07/2019 przez UŻYTKOWNIK USUNIĘTY

Coroczny festiwal kultury japońskiej, Animatsuri, odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym znajdującym się na ulicy Bobrowieckiej 9 w Warszawie.

W tym roku będzie dziesiąta edycja owego konwentu. Jak co roku, na festiwalu będzie konkurs cosplay, konkursy wiedzy o Japonii, pokazy sztuk walki, a także koncerty (my szczególnie liczymy na super pokaz kulinarny kuchnii japońskiej). Ponadto, na Animatsuri będziemy mogli zagrać w gry planszowe, gry muzyczne, takie jak DDR i UltraStar oraz inne gry na najnowszych konsolach. Wydarzenie to jest organizowane przez Stowarzyszenie Animatsuri, które organizuje wiele wydarzeń, konwentów, takich jak wspominane Animatsuri, czy też Ecchicony i Otakony.

Samo wydarzenie będzie podzielone na trzy bloki: blok mangowo-japońskiblok popkultury zachodniej oraz blok jRPG

cosplayani

Konkurs Cosplay Animatsuri ⓒ by Animatsuri

UWAGA: W konkursie cosplay nagrodą główną będzie maszyna do szycia firmy Juki oraz bony do sklepu Włóknoland. Za drugie miejsce w konkursie ędzie można otrzymać smartfon firmy Ulefon, natomiast za trzecie miejsce w konkursie najlepszy strój można dostać szlifierkę firmy DREMEL.

Jeśli chodzi o atrakcje, będą one podzielone na dwie części.

  • Strefa Gier w której pogramy w wszelkiego rodzaju gry planszowe i tradycyjne gry japońskie, takie jak Shogi, Go, Mahjong, Hanafuda, czy Kendama, gry na konsole (np. Dragon Ball, Naruto, Street Fighter, Tekken, Soul Calibur). Będzie także część poświęconą najnowszym grom indie, a także tym będących dopiero w produkcji.
  • Jeśli lubimy tańczyć, albo potańczyć do najróżniejszych utworów, to zdecydowanie będziecie mieli co robić na Animatsuri. Do wyboru m.in. będą DDR i UltraStar. Ten pierwszy polega na przyciskaniu stopami strzałek na specjalnej macie w rytm muzyki, imitując swego rodzaju taniec. Z kolei to drugie, to karaoke z ogromną ilością utworów do wyboru. Prawdopodobnie ta lista atrakcji się poszerzy.

Podczas festiwalu odbędzie się wiele koncertó, w tym koncert fortepianowy muzyki z anime, NanoKarrin oraz koncert Vocaloidów.

Aby móc uczestniczyć w Animatsuri, należy zakupić wejściówki, które są dostępne na tej stronie. W ofercie dostępne są rezerwacje Standard+StandardLast Minute dla zwlekających oraz wejściówki VIP. Polecamy zakupić wejściówkę VIP, która upoważnia do odbioru dodatkowo koszulki konwentowejkubkaspecjalnej przypinkismyczy i kuponu na Bubble Tea! Istnieje również możliwość zakupu wejściówki na dany dzień Animatsuri. Można również kupić wejściówki na miejscu, jednakże bardziej opłaca się je kupić online, dodatkowo nie ma opcji VIP i Standard. Dodatkowe informacje o wejściówkach możemy znaleźć na stronie festiwalu Animatsuri.

Source: festiwal.animatsuri.pl
autor: Ngoc Quang Pham