Finały Overwatch Contenders odbędą się w Polsce!

24/04/2018 przez

W tym roku elita drużyn walczących w Overwatch Contenders mierzy się ze sobą o triumf w kontynentalnych dywizjach, do półfinałów rozgrywki odbywały się trybie on-line , jednakże od półfinałów mecze odbędą się w systemie LAN.

Według oficjalnych informacji rozgrywki te rozpoczną się w połowie maja, ale co ważniejsze dla polskich kibiców LAN ten odbędzie się w Polsce, a konkretnie w Alvernia Planet znajdujące się w miejscowości Alwernia leżąca miedzy Katowicami a Krakowem.

Podział drużyn jest następujący, 4 drużyny z europy a także 4 drużyny zza oceanu. Na owym turnieju będziemy mogli zostać świadkami starcia wieńczącego te zmagania, w meczu tym wezmą udział zwycięskie drużyny obu kontynentalnych dywizji.

Ciekawostką jest także to iż 3 drużyny występujące w Overwatch Contenders są akademią drużyn z  OWL, pomimo iż wygrana w Contenders nie daję angażu do OWL zawodnicy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ dobre wyniki mogą dać pojedynczym graczom  szansę na wstąpienie do drużyn OWL w następnym sezonie.
Warto także dodać, że zwycięscy poszczególnych kontynentalnych dywizji otrzymają po 30 tyś dolarów, o sumę tą organizacje powalczą 12 i 13 maja.

63708_bez-tytulu

Alvernia Planet

Lista uczestników wygląda następująco:
Europa:                                                                                       Ameryka Północna:
British Hurricane vs CIS Hope                                     Toronto Esports vs EnVision eSports
Team Gigantti vs Angry Titans                                      Fusion University vs OpTic Academy