Gambit piątym zespołem na DreamHack Austin!

Gambit piątym zespołem na DreamHack Austin!

17/03/2017 przez Dominika Madej

Poznaliśmy już 5 uczestników turnieju!

Na DreamHack Austin 2017 pojawi się zespół Gambit Esports. Wcześniej zostało zaproszone G2, które po zmianach w składzie prezentuje się obiecująco, mimo słabych wyników w ESL Pro League. Cloud9, które teraz przechodzi przez trudny okres z powodu śpiączki farmakologicznej ich snajpera – Tylera „Skadoodle” Lathama. Heroic, które niespodziewanie doszło aż do półfinału IEM Katowice 2017 wyrzucając z turnieju Virtus.pro również ma szanse na sięgnięcie po tytuł. ImmortalsLincolnem „fnx” Lau w składzie zmieniło się, a ich ostatnie spotkania jak i turniej odbywający się w Polsce potwierdza, że są w znakomitej formie.

Zespół na czele z Danylo „Zeusem” Teslenko w roli prowadzącego jest w czołówce najlepszych drużyn na świecie. Wygrali oni DreamHack Winter 2016, a na ostatnim majorze – Eleague Atlanta zakwalifikowała się do ćwierćfinału uzyskując status legendy. Zajmując miejsce w najlepszej ósemce na turnieju w USA zapewnili sobie udział na najbliższym majorze, który odbędzie się w Krakowie.

20161127182515-5291

Do zaproszenia pozostała organizatorom jeszcze jedna drużyna, a dwie pozostałe muszą przejść kwalifikacje, aby zagrać w amerykańskim Austin. Sam turniej odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia, a pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów. Z pewnością Gambit jest jednym z faworytów do sięgnięcia po najwyższy stopień podium, ale żeby tak się stało muszą pokonać czołowe drużyny wymienione na początku artykułu. Sądzicie, że wygrają oni zawody czy rozczarują swoich fanów?