GeForce GTX 1660 Ti – specyfikacja niereferencyjnej odmiany karty od firmy Gigabyte

GeForce GTX 1660 Ti – specyfikacja niereferencyjnej odmiany karty od firmy Gigabyte

18/02/2019 przez Bartosz Kęprowski

A więc firma Gigabyte również postanowiła przygotować swoją własną wersję karty GeForce GTX 1660 Ti. Po sieci krąży już od dłuższego czasu mnóstwo przecieków na temat niereferencyjnych odmian rzeczonego układu graficznego. Między innymi można przeczytać o modelach EVGA, Palit i MSI. W poniższym newsie skupię się na przedstawieniu propozycji wspomnianej zaraz na początku artykułu firmy. A zatem zapraszam do zapoznania się z produktem Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC.

Omawiany model zaopatrzono w autorskie chłodzenie WindForce 2X, które obejmuje aluminiowy radiator z miedzianymi ciepłowodami, jak również dwa spore wentylatory. Karta graficzna zawiera też płytkę backplate, wykonaną z tworzywa sztucznego.

Zatem omawiany model może się poszczycić układem Nvidia Turing TU116, który posiada 1536 rdzeni CUDA, a także aż 6 GB pamięci wideo GDDR6 192-bit. Warto tutaj dodać, że producent postanowił podkręcić nieco zegary, ale jak do tej pory nie ujawniono jeszcze dokładnych wartości. Poza tym należy wspomnieć również o złączach. Karta posiadać będzie cztery wyjścia – jedno HDMI i trzy DisplayPort. Aby układ graficzny mógł sprawnie funkcjonować, niezbędne okaże dołączenie do niego 8-pinowej wtyczki zasilającej.

Przyszła pora na datę premiery GeForce GTX 1660 Ti. Ta odbędzie się już lada chwila, a dokładniej rzecz ujmując 22 lutego. Sugerowana cena karty to około 279 dolarów. Wersja od Gigabyte ma być w założeniach jedną z tańszych odmian wspomnianego urządzenia.

Źródło ilustracji wprowadzenia – Gigabyte