Gotowi na nowe Life is Strange? Mamy pierwszy zwiastun!

Gotowi na nowe Life is Strange? Mamy pierwszy zwiastun!

21/03/2021 przez Bartosz Kęprowski

Niedawno do sieci trafił zgodnie z zapowiedziami pierwszy zwiastun nowej odsłony popularnej serii przygodówek znanych pod wspólną nazwą Life is Strange. Kolejna część nosi podtytuł: True Colors. Omawiana produkcja w przeciwieństwie do poprzednich nie będzie podzielona na epizody. Zatem pełna wersja produkcji zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S już 10 września bieżącego roku. Cieszycie się? Warto też dodać, że twórcami kolejnej część cyklu jest studio Deck Nine, które dało światu przepiękne Life is Strange: Before the Storm.

Główną bohaterką True Colors została Alex Chen. Supermocą protagonistki będzie możliwość odczytywania, absorbowania a nawet manipulowania silnymi emocjami otaczających ją osób. Brzmi ciekawie? Warto dodać, że gr opowie zupełnie nową historię, do której nie będzie konieczna znajomość wydarzeń z poprzednich części cyklu.

Historia skupi się na dochodzeniu Alex Chen, która po rzekomej śmierci jej brata, Gabe’a, postanowi wziąć sprawy w swoje ręce. Wykorzystując własne, nadprzyrodzone zdolności, spróbuje odkryć prawdę stojącą za śmiercią rodzeństwa. Tym samym zagłębi się w mroczne sekrety, na pozór nudnego, małego i nieobliczalnego miasteczka.

Autor: Bartosz Kęprowski
Ilustracja wprowadzenia: Deck Nine