Gra F1 2017 testowana przez jednego z jej “bohaterów”!

13/07/2017 przez

Jak wiemy sezon Formuły 1 rozkręca się na dobre, a symulator tych wyścigów już niedługo pojawi się na półkach sklepowych. W związku z tym, Codemasters oraz Koch Media, jak i wydawnictwo Techland przygotowało pierwszy zwiastun. Przedstawia on w głównej mierze Maxa Verstappena – obecnego kierowcę Red Bull Racing w F1, który w “Galerii Chwał” w siedzibie RBR w Milton Kenyes testuje grę odwzorowującą tegoroczny, jakże emocjonujący sezon.

IMG_9072-1024x768

Wraz z premierą tej edycji, Codemasters pierwszy raz poza 20 oficjalnymi torami, na których rywalizują kierowcy podczas sezonu 2017, dodała 4 skrócone wersje niektórych torów. Jednym z nich jest Silverstone Short, czyli krótka wersja legendarnego toru na płycie dawnego lotniska w Wielkiej Brytanii, na którym odbędzie się już w ten weekend 10. runda tego sezonu. Max poprowadził bolidy Red Bull Racing RB13 (tegoroczny), a później przesiadł się do Red Bull Racing RB6, czyli bolid, w którym Sebastian Vettel w 2010 roku zdobył pierwszy dla tego zespołu tytuł mistrza świata kierowców oraz z Markiem Webberem tytuł mistrza konstruktorów.

Gra naprawdę mi się podoba, a jazda nowymi i klasycznymi bolidami daje mnóstwo frajdy. Świetnie, że znalazły się w grze, bo to jedyna okazja, by poczuć jak jeździło się tymi legendami. RB13 z 2017 roku zachowuje się w grze bardzo realistycznie, bo czuć np., że szersze opony zapewniają większą przyczepność. Przekłada to się też na szybsze pokonywanie zakrętów wymagających większej precyzji. Z kolei klasyczny RB6 jest lżejszy – ma niższą prędkość maksymalną i opóźnione hamowanie. I oczywiście wyróżnia go wyjątkowy dźwięk silnika

Tak młody Holender podsumował różnice pomiędzy tymi bolidami odczuwalnymi w grze oraz samą frajdę z gry. Także Red Bull Racing opublikował z tej okazji post na Twitterze

https://twitter.com/redbullracing/status/885530812225138689

F1 2017 zadebiutuje już 25 sierpnia tego roku. Pojawi się ona na PlayStation 4, Xbox One oraz oczywiście na PC (wersja DVD oraz na Steam). Można już zamawiać pre-order gry na Steam oraz na stronie Microsoft. Dzięki temu możemy zyskać dostęp do części pakietu “F1 2017 Special Edition” i będziemy mogli jeździć legendarnym McLarenem MP4/4. Za jego sterami zasiadał Ayrton Senna oraz Alain Prost, czyli jednych z najlepszych kierowców na przełomie lat 80. i 90. oraz całej historii Formuły 1. Ten bolid będzie można także zakupić później oddzielnie. Reszta samochodów dostępna jest w każdej edycji gry.