Hatchý  żegna się z Team Kinguin

Hatchý żegna się z Team Kinguin

08/03/2018 przez Roksana Sładkowska

Adrian „Hatchý” Widera, który jest jednym z najlepszych trenerów League of Legends, od listopada 2016 był szkoleniowcem Kinguin. Wraz z dniem dzisiejszym kończy z nimi współpracę.

Hatchý w swojej karierze jeszcze we wspomnianym wcześniej roku 2016, doprowadził SuperMassive eSports do zwycięstwa, a później pojawił się razem z nimi na Mid-Season Invitational. Później Widera wpadł na pomysł rozwinięcia polskiej sceny i współpracy z najlepszymi zawodnikami. Wtedy zebrana piątka nosiła nazwę Team #1, później Team Kinguin.

Razem z Teamem Kinguin udało się awansować do Challenger Series, a następnie pokonać drużynę Nerv. Dalej, bo w rozgrywkach ligowych nie poszło im jednak tak dobrze, więc podjęli próbę walki o miejsce w lidze podczas zamkniętych eliminacji. Niestety, właśnie w tym momencie skład rozpadł się, a Hatchý nie miał już formacji, którą mógłby szkolić.

Wraz z czerwcem 2017, Widera postanowił zająć się Team Kinguin Academy. Jednak i ten projekt, trwający tylko 4 miesiące, nie powiódł się. Szkoleniowec dalej podejmował się prób utworzenia drużyny, ale bezskutecznie.

Najbliższe jego zapowiedziane już plany, to praca z  Teamem Same Mordeczki, aby przygotować ekipę do ESL Mistrzostw Polski i Polskiej Ligi Esportowej.

Baner Netflix

600px-Team_Same_Mordeczkilogo_square