Hykker Air BT – recenzja!

Hykker Air BT – recenzja!

24/09/2017 przez Mateusz Patalas

Plątaniny kabli coraz bardziej odchodzą w przeszłość, a brak gniazda słuchawkowego w topowych smartfonach na rynku pobudził branżę słuchawek bezprzewodowych. Nasza rodzima, polska firma ponownie wychodzi naprzeciw osobom potrzebującym słuchawek, które mimo braku wejścia słuchawkowego w naszych urządzeniach zapewnią nam wygodne słuchanie naszych ulubionych przebojów, w dodatku w przystępnej cenie! Mowa oczywiście o słuchawkach Hykker Air BT, które będziecie mogli nabyć w sieci sklepów Biedronka, za jedyne 59,90 zł!

Jakość wykonania i design

Produkty marki Hykker nigdy nie zawodziły swoich użytkowników jakością wykonania. Mimo bardzo przystępnej ceny swoich produktów, ich jakość może dorównywać produktom ze znacznie wyższej półki cenowej. Nie inaczej jest w przypadku bohatera dzisiejszej recenzji, czyli słuchawek Air BT. Słuchawki wykonane są z dobrej jakości materiału, a zastosowanie magnesów oraz łączącego je przewodu o długości 60 cm pozwala na wygodne noszenie słuchawek wokół szyi, gdy przestaniemy z nich korzystać. Skoro mowa już o przewodzie, to warto wspomnieć, że znajdziemy na nim pilot wraz z wbudowanym mikrofonem, dzięki któremu będziemy mogli wykonywać rozmowy telefoniczne oraz kontrolować przygrywającą nam muzykę. Umieszczone na nim trzy przyciski funkcyjne pozwalają na dostosowywanie głośności odtwarzanego dźwięku, przełączanie pomiędzy utworami oraz oczywiście odbieranie i odrzucanie połączeń telefonicznych. Pilot służy również do ładowania baterii w naszych słuchaweczkach, za pośrednictwem umieszczonego w nim gniazda micro USB.

IMG_2361
Dźwięk i komfort użytkowania

Najważniejszą częścią każdego urządzenia, dzięki któremu mamy możliwość słuchania naszych ulubionych piosenek jest oczywiście jakość dźwięku, jaki się z niego wydobywa. Słuchawki naszego rodzimego producenta generują całkiem niezły, jak dla przeciętnego użytkownika dźwięk. Na uwagę z pewnością zasługuje głośność, gdyż jest ona naprawdę dobra jak na urządzenie z tej półki cenowej. Niestety gorzej wypadają niskie tony, bass jest praktycznie niezauważalny i nie brzmi zbyt dobrze. Rekompensatą tego powinno być to, iż wydobywający się z Air BT dźwięk jest dosyć wyraźny, nie zdarzyło mi się, aby występowały jakieś szumy lub zakłócenia, co czasem się zdarza przy słuchawkach korzystających z technologii Bluetooth. Jeśli chodzi o komfort użytkowania, to jest on na przyzwoitym poziomie. W zestawie producent dołącza wymienne gumowe końcówki o różnych rozmiarach, tak aby każdy mógł komfortowo dopasować swój nowy nabytek do rozmiaru jego ucha. Dodatkową stabilność słuchawek zapewnią nam zaczepy douszne, które dopasowują się do zagłębień małżowin usznych. Lekkie i dobrze dopasowane materiały sprawiają, że słuchawki są naprawdę komfortowe w codziennym użytkowaniu.

IMG_2364
Bateria

Ważnym elementem w słuchawkach bezprzewodowych jest ich czas pracy na baterii. Nikt z nas nie chciałby, gdyby w połowie podróży autobusem wyczerpała nam się bateria, a resztę podróży bylibyśmy zmuszeni spędzić bez przygrywających nam utworów. Ten problem nie powinien występować w codziennym użytkowaniu w słuchawkach Air BT. Bateria tego małego urządzenia wg producenta powinna pozwalać na około 3 godziny słuchania muzyki, co z mojego doświadczenia jestem w stanie potwierdzić. O zbliżającym się rozładowaniu sygnalizują nam komunikaty dźwiękowe oraz miganie diody umieszczonej na pilocie.

IMG_2362
Podsumowanie

Miałem już do czynienia z wieloma produktami marki Hykker i w większości wypadków byłem bardzo pozytywnie zaskoczony oferowanym przez tą markę stosunkiem ceny do jakości. Nie inaczej jest w przypadku Air BT. Za cenę jedynie 59,90 zł możemy być posiadaczami naprawdę dobrze wykonanych słuchawek bezprzewodowych, których dźwięk powinien zadowolić większość przeciętnych użytkowników. Słuchawki Air BT z pewnością jestem w stanie polecić każdemu, kto potrzebuje całkiem nieźle wyglądających słuchawek z których wydobywający się dźwięk jest przyzwoitej jakości, za naprawdę przystępną cenę.

21981932_1304323486357510_1350599613_o