Hykker SmartyFit 2 – recenzja opaski dla aktywnych

Hykker SmartyFit 2 – recenzja opaski dla aktywnych

24/09/2017 przez Wojciech Graf

W ostatnich czasach jesteśmy wręcz bombardowani hasłami o zdrowym odżywianiu, regularnej aktywności fizycznej, piciu dużej ilości wody i spędzaniu większej ilości naszego wolnego czasu na świeżym powietrzu. W realizacji tych wszystkich celów mają pomóc nam gadżety, których jednak nie raz wysoka cena skutecznie zniechęca do ich zakupu. Z pomocą osobom, które chcą zmienić swój tryb życia na nieco bardziej aktywny wyszła marka Hykker prezentując swoją najnowszą opaskę inteligentną SmartyFit 2, w przystępnej cenie, która powinna zadowolić przeciętnego Kowalskiego.

Jak to bywa na samym początku naszych recenzji, najpierw zajmiemy się budową, ogólnym wyglądem i wykonaniem produkty, który otrzymaliśmy. Opaska prezentuje się bardzo typowo i standardowo. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że na pierwszy rzut oka, nie specjalnie różni się ona od swoich kolegów z wyżej półki cenowej. Na froncie oczywiście widzimy to, co najważniejsze, czyli wyświetlacz, na którym zobaczymy takie informacje jak data i godzina, ilość przebytych kilometrów, licznik naszych kroków oraz ilość spalonych w tym czasie kalorii. Pomiędzy poszczególnymi opcjami możemy poruszać się poprzez dotknięcie panelu z logiem producenta. Warto jednak wspomnieć, że jego czytelność w słońcu jest bardzo ograniczona, a sam ekran umieszczony jest w silikonowej opasce, która sprawia wrażenie solidnej, a jednocześnie jest bardzo przyjemny w dotyku i nie powoduje odparzeń po kilkudniowym noszeniu opaski przez przerwy. Co ciekawe całość jest wodoodporna, co potwierdza certyfikat na poziomie IP54, co w skrócie oznacza, że naszej opasce nie straszny większy deszcz, jednak producent odradza używanie opaski podczas kąpieli czy wycieczki na basen.

IMAG0518

Pomówmy teraz trochę o wnętrzu opaski, czyli tym, co oferuje nam ona poza swoim wyglądem. Zacznijmy od tego, że SmartyFit 2 może działać w dwóch trybach, jeden z nich to niezależny od telefonu, wtedy są wyświetlane jedynie podstawowe informacje. Natomiast, jeśli zdecydujemy się połączyć naszą opaskę ze smartfonem, to otrzymamy szereg nowych możliwości, które dostępne są po pobraniu dedykowanej aplikacji. Otrzymamy wtedy takiego opcje jak: długoterminowy raport naszej aktywności fizycznej, dostęp do funkcji monitorującej sen (którą muszę przyznać działa nadzwyczaj dobrze jak na produkt w tej cenie), dostępne staną się także takie opcje jak przypomnienie o piciu wody, o braku aktywności, jeśli pozostajemy dłuższy czas w tej samej pozycji  oraz będziemy mogli ustawić kilka alarmów, które przypomną nam o wzięciu leków czy położeniu się spać. Ostatnią opcją, którą możemy uzyskać to możliwość wykonywania zdjęć naszym smartfonem poprzez kliknięcie dotykowego panelu znajdującego się na opasce.

IMAG0519

Parę słów należy również powiedzieć o baterii. Zgodnie z zapewnieniem producenta, czas pracy na jednym ładowaniu powinien wynosić około tygodnia. Jak to się ma w praktyce? Mi osobiście, przy całodobowym korzystaniu z opaski i korzystaniu z jej wszystkich funkcji (włączając w to częste sprawdzanie godziny) udało się uzyskać czas pracy zbliżony do pięciu dni, więc osobiście muszę przyznać, że jest całkiem nieźle.

Podsumowując, opaska SmartyFit 2 od hykkera to dobry produkt, który bez wątpienia stanowi alternatywę dla jego dużo droższych kolegów. Kroki mierzone są z dobrą dokładnością, a całość obsługi jest bardzo intuicyjna. Produkt ten mogę z czystym sercem polecić wszystkim osobom, które dopiero planują zacząć swoją przygodę ze zdrowym trybem życia i nie chcą na starcie wydać większej ilości gotówki. Funkcje, które otrzymamy z pewnością w zupełności wystarczą nam na dobry początek, a jeśli zakup fit gadżetów ma zachęcić Was do aktywności fizycznej, to tym bardziej warto się zaopatrzyć w SmartyFit2 marki Hykker, którą dostanie w sklepach sieci Biedronka za niespełna 70 zł w dniu premiery.

recenzja