IEM bez publiczności! Szokujące wieści od wojewody!

IEM bez publiczności! Szokujące wieści od wojewody!

29/02/2020 przez Bartosz Kęprowski

IEM to rozgrywki e-sportowe mające miejsce w Katowicach. Chodzi tu o międzynarodowe potyczki w grze Counter-Strike: Global Offensive wchodzące w skład ESL Pro Tour Masters Championship. Niestety ze względu na możliwą epidemię koronawirusa, rozgrywki stanęły pod znakiem zapytania. Niemniej postanowiono, że pomimo realnego zagrożenia, impreza się odbędzie, ale przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Mianowicie planowano kontrolę stanu zdrowia każdego z uczestników przed wejściem do Spodka. Koniec końców plany spaliły na panewce przez decyzję wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka. Zarządził o zakazie udziału publiczności w tegorocznych rozgrywkach. Decyzja zapadła w miniony czwartek. W podjęciu odpowiedniego wyboru pomógł główny inspektor sanitarny, Jarosław Pinkas.

O odwołanie rozgrywek Intel Extreme Masters zaapelował do wojewody śląskiego senator PO Marek Plura powołując się na liczę uczestników z zeszłego roku wynoszącą aż 176 tys., a co za tym idzie, realne zagrożenie epidemią koronawirusa.

O zaistniałej sytuacji wypowiedzieli się również przedstawiciele ESL Polska. Włodarze imprezy zagwarantowali transmisję na żywo odbywającego się bez udziału publiczności wydarzenia, a także zwrot kosztów za zakupione bilety.

Autor: Bartosz Kęprowski
Ilustracja wprowadzenia: ESL Polska