Jedna z najlepszych gier Capcom’u?

Jedna z najlepszych gier Capcom’u?

10/12/2016 przez Wojciech Graf

Resident Evil 7 – Kolejna część horroru od firmy Capcom, ta część odrzuca dynamiczne sekwencje wypełnione QTE i akcję, za to wypełniona jest logicznymi zagadkami i poczuciem zaszczucia. Rozgrywka prowadzona jest z pierwszej perspektywy, znacznie częściej uciekamy przed przeciwnikami niż się z nimi pojedynkujemy. Nowe postacie oraz lokacja – posępna wieś na podmokłych terenach Luizjany, jesteśmy pewni że otrzymamy od nowej serii, dreszczyk emocji.

Resident Evil 7 (znany także jako Resident Evil 7: Biohazard) – Pełnoprawna siódma odsłona survivalowego horroru zapoczątkowanego w 1996 roku na PlayStation. Akcja gry opiera się na walce z wirusem który zmienia zainfekowanych w potwory. Ukazana część odsłania perspektywę pierwszoosobową, a gra polega na rozwiązywaniu logicznych zagadek eksploracji i walce z przeciwnikami. W tej części są wszystkie najlepsze elementy starszych oraz nowszych odsłon serii i jest pierwszą pełnoprawną częścią cyklu stworzoną od podstaw.

Antoine Molant z EMEA twierdzi, że gra sprzeda się pierwszego dnia w aż 4 milionach egzemplarzy:

Idealnym byłoby, gdyby udało nam się sprzedać 4 mln egzemplarzy pierwszego dnia. Patrząc na liczbę zamówień przedpremierowych, jesteśmy całkiem pewni, że nam się to uda.

Gra będzie dostępna 24 stycznia na konsole Xbox One. PlayStation 4 oraz na PC.

Krótki gameplay z gry