Już niedługo nadchodzi wielka fala banów dla graczy Rainbow Six: Siege

11/07/2018 przez

Nie odłączonym koszmarem każdego dewelopera gier są oczywiście osoby które w swój sposób psują zwykłym graczom rozgrywkę. Osoby tworzące oraz korzystające z nielegalnych wspomagaczy to zmora wszystkich członków gamingowej społeczności – dają się oni we znaki zarówno twórcom, jak i graczom. Nie dziwi nas ten fakt , że Ubisoft w końcu postanowił pójść z oszustami na otwartą wojnę.

347859046

 

Oczywiście mowa tutaj o coraz to bardziej popularnym Rainbow Six: Siege, nic więc dziwnego, że firma zamierza szczególnie zatroszczyć się o jakość swojego community.  “…Jak każdy inny deweloper chcemy walczyć z falą oszustów oraz z coraz to większą mowa nienawiści…”.  Dlatego już w przyszłym tygodniu przez grę przetoczy się fala banów, której ofiarami będą wszyscy, którzy zostali zboostowani przez cheaterów. Według szacunków z produkcji zniknie w związku z tym około 6 tysięcy kont.

 

Na tym jednak nie koniec. Ubisoft zaimplementowało bowiem system, dzięki któremu o wiele sprawniej przebiegać ma wykrywanie wszelkiego rodzaju exploitów, które mogą być wykorzystywane przez niektórych członków społeczności. Wprowadzony ma zostać również nowy dwustopniowy system weryfikacji, który wymagać będzie także specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które już raz zostały karnie usunięte ze społeczności, będą miały większy problem z powrotem.

 

Warto też na doadć, że mecze w których udział weźmie wykryty oszust, nie będą miały wpływu na ostateczny kształt MMR żadnego z uczestników rogzrywki.