Kampania społeczna PomaGrajmy

Kampania społeczna PomaGrajmy

23/11/2017 By x

Chcesz poczuć się jak superbohater ? Dla cierpiących na nowotwory krwi, trudną do zdobycia „apteczką” jest szpik kostny. Posiada on wielką moc ratowania życia. Teraz każdy może wcielić się w postać superbohatera i wypełnić najprawdopodobniej najważniejszą misję. Wystarczy zarejestrować się do bazy Dawców szpiku oraz niczym Son Goku podczas Genki-Dama w walce z najgorszymi potworami, poprosić o pomoc wszystkich Ziemian.
PomaGrajmy to akcja Fundacji DKMS skierowana do graczy oraz fanów gamingu. Oficjalny start kampanii PomaGrajmy odbędzie się podczas Warsaw Comic Con Fall Edition w dniach 24-26 listopada 2017 roku. Na stoisku Fundacja DKMS będzie poszukiwać dawców gotowych uratować ludzkie życie.  W ramach kampanii odbędą się tematyczne livestreamy ze znanymi polskimi graczami. Podczas transmisji widzowie dowiedzą się, jak działa Fundacja DKMS, w jaki sposób mogą się zarejestrować online oraz będą mogli uczestniczyć w konkursach z nagrodami. Fundacja planuje również udział w kolejnych gamingowych eventach.
Akcja rejestracyjna podczas Comic Con będzie dedykowana Andrzejowi – 24-letniemu pływakowi, który niecały rok temu zachorował na bardzo agresywny i niezwykle rzadki nowotwór układu limfatycznego. Czeka go trudna walka z chorobą. Dla niego i wielu innych osób przeszczep szpiku jest jedyną szansą na powrót do zdrowia. – Pół roku temu baseny zamieniłem na szpitalne korytarze. Latem, zamiast spędzać czas na plaży, siedziałem w pustym pokoju podłączony do kroplówki z chemią. Lekarzy widywałem częściej niż własnych rodziców – komentuje Andrzej. – Chciałbym kiedyś wrócić do normalnego życia i bardzo proszę wszystkich o pomoc – dodaje.