Koniec edycji zawodów OGN Overwatch APEX

Koniec edycji zawodów OGN Overwatch APEX

06/01/2018 przez x

Mimo wcześniejszym uprzedzeniom Blizzarda, nie zobaczymy więcej edycji zawodów  OGN Overwatch APEX.  Jak w specjalnie przygotowanym oświadczeniu wyjawił organizator rozgrywek, koreańska telewizja OGN, na przeszkodzie stanęły plany amerykańskiego dewelopera.

OGN-Overwatch-APEX-Meta-Athena-vs-BK-Stars

Jeszcze do niedawna OGN Overwatch APEX było najpopularniejszą serią turniejów, na których każdy chciał wystąpić. Niestety postanowienia Blizzarda na temat stworzenia spójnego systemu rozgrywek popsuło plany realizacji kolejnych sezonów owych turnieji. W efekcie takiej zmiany w Korei Południowej, czy rejonie podległym dotychczas OGN, powstała dedykowana dywizja Overwatch Contenders. Warto przypomnieć, że drużyny ze wschodniej części azji znalazły swoje miejsce w prestiżowym turnieju Overwatch League, wobec czego poziom rywalizacji i skazany byłby na zaniżenie.

 Daliśmy z siebie wszystko i spełniliśmy większość określonych przez Blizzard warunków, by móc kontynuować organizację zawodów, ale zostaliśmy powiadomieni, że Blizzard postanowił nawiązać współpracę z innym nadawcą – poinformowali przedstawiciele OGN w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. – Wcześniej rozpoczęliśmy już przygotowania do kolejnego sezonu Overwatch APEX, dlatego też ubolewamy nad tym – dodali.

 

Baner Netflix

Co ciekawe jednak, koreańska telewizja nie zamierza zrywać kontaktów z twórcami Overwatcha i nie wyklucza podjęcia współpracy w innym czasie. Więcej informacji dotyczących nowych zmian OGN można znaleźć tutaj.