Konkurs cosplay z League of Legends na Pyrkonie 2020

Konkurs cosplay z League of Legends na Pyrkonie 2020

19/02/2020 przez Dorota Palka

Lubisz tworzyć kostiumy, a występy na scenie nie są Ci straszne? Może masz znajomych, dla których cosplay to wielka pasja dająca sporo radości? Wkroczcie zatem do świata League of Legends i weź udział w międzynarodowym konkursie cosplay!

League of Legends European Cosplay Contest to wydarzenie wieńczące dziesięciolecie istnienia gry. Jest skierowane do utalentowanych europejskich cosplayerów. Konkurs powstał w ramach współpracy Pyrkonu z GRYOnline.pl oraz Riot Games.

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, należy własnoręcznie wykonać kostium wraz z całą stylizacją, dowolnego bohatera i dotychczas oficjalnie wydanej skórki z uniwersum League of Legends. Uczestniczyć w konkursie moze każdy, niezależnie od umiejętności i techniki wykonanego stroju. Jeśli kochasz design K/DA Ahri czy może wolisz Project Leonę, nie zwlekaj i pokaż swój talent! Konkurs składa się z eliminacji online oraz wielkiego finału organizowanego podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia trwają do 31 marca 2020roku do godziny 23:59 na adres mailowy cosplay@gry-online.pl. Kostium musi być przygotowany specjalnie na League of Legends European Cosplay Contest, nie wolno zgłosić do konkursu kostiumu, który już wcześniej był prezentowany.

Formularza zgłoszeniowy musi zawierać zdjęcia z prac nad strojem, samych kostiumów, oraz grafiki referencyjne. Więcej szczegółów dotyczących zgłoszeń znajdziecie na dedykowanej stronie konkursowej w sekcji „Regulamin”.

Skład Jury

W skład jury w fazie online wchodzą: nasza polska cosplayerka Aleksandra Tora (Shappi) i zagraniczni goście Sarah Kulyk (Jynx) oraz Mel Capperino Garcia (SwimBananas). Shappi jest także koordynatorem konkursu, który odpowie na wasze wszystkie pytania. Szczęśliwa 16 uczestników wyłoniona przez jury podczas pierwszej fazy konkursu, weźmie udział w wielkim finale organizowanym podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Kryteriom oceniania będą podlegać: odwzorowanie postaci, zdjęcia z procesu tworzenia stroju, regulamin oraz jakość przesłanych materiałów.

Nagrody

Finały odbędą się 8 maja 2020 roku. W puli nagród znalazły się nie tylko szacunek i uznanie, ale także i 2500 Euro.

I miejsce – 1 500 EUR;

II miejsce – 500 EUR;

III miejsce – 250 EUR;

Wyróżnienie jury – 250 EUR.

Ponadto 16 uczestników finałów League of Legends European Cosplay Contest na Pyrkonie zostanie zaproszonych do Poznania na koszt organizatora, który zapewni im transport oraz akomodację.

Więcej szczegółów na stronie organizatora (LINK). Nie zwlekaj! Zgłoś swój strój już dziś! 🙂