Koreańczyk zdyskwalifikowany z turnieju za…??

Koreańczyk zdyskwalifikowany z turnieju za…??

05/12/2017 By Dorota Palka

Za co zbanowano Lima „Larva” Hong Gyu?

W ubiegł weekend odbył się ZOTAC CUP Masters w Los Angeles. Organizatorzy postanowili ukarać Koreańskiego uczestnika turnieju, za jego niesportowe podejście do chińskiego zawodnika Lx, znanego także jako “Legend”.  Larva zwalczał przeciwników w dobrym stylu, jednak trzeba zaznaczyć, że Draco jako jedyny zdołał wygrać z nim jedną mapę. W finale, Koreańczyk pokonał swojego rywala w pozycji na półleżącej, a na dodatek grał stopą.
W puli nagród znajdowało się 10 000 dolarów.

LINK do streamu

Przebieg ZOTAC CUP Masters

ZOTAC CUP Masters dzieli się na dwie części:

  • turniej właściwy, przeznaczony dla zawodników z obu Ameryk,
  • turniej pokazowy z udziałem trzech zaproszonych zawodników, w tym: Chińczyka Lx Legend, Koreańczyka Larva, a także i Polaka, Krzysztofa „Draco” Nalepkę.

Niepokonany faworyt tego spotkania, na co dzień grający jako Zerg, postanowił spróbować odnaleźć się w innej roli i zagrał jako Terran. Jednak nie trwało to długo. Po niedługim czasie, wrócił do swojego najlepszego pick’u i z łatwością wyeliminował chińskiego przeciwnika.
Zachowanie Koreańczyka spotkało się z wielkim oburzeniem i negatywną opinią ze strony chińskiej społeczności StarCrafta. W tej sprawie, także udzielił się sam przegrany zawodnik, który w publicznym poście nazwał Larvę “klaunem” i “osobą niezrównoważoną psychicznie”. Lx Legend nie wspomniał ani słowem o taktyce, czy zagrywce przeciwnika.

źródło Twitch,tv

źródło Twitch.tv

LINK do streamu

Co dalej będzie z Koreańskim “Larvą”?

Larva jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników na koreańskiej scenie StarCrafta. Jego streamy cieszą się ogromną popularnością, a granie stopą  stało się jego charakterystycznym znakiem rozpoznawalnym.
Organizatorzy ZOTAC CUP Masters wydali decyzję, że Koreańczyk nie zagra w przyszłych, organizowanych przez nich turniejach. Nie został on jednak zdyskwalifikowany z zakończonego turnieju, co prawdopodobnie oznacza, że nagroda nie zostanie mu odebrana.

ZOTAC CUP Masters oficjalnie przeprosili Legend’a oraz jego fanów za niestosowne zachowanie jego przeciwnika.