Koreańczyk zdyskwalifikowany z turnieju za...?? - Report My Team

Koreańczyk zdyskwalifikowany z turnieju za…??

Za co zbanowano Lima „Larva” Hong Gyu?

W ubiegł weekend odbył się ZOTAC CUP Masters w Los Angeles. Organizatorzy postanowili ukarać Koreańskiego uczestnika turnieju, za jego niesportowe podejście do chińskiego zawodnika Lx, znanego także jako „Legend”.  Larva zwalczał przeciwników w dobrym stylu, jednak trzeba zaznaczyć, że Draco jako jedyny zdołał wygrać z nim jedną mapę. W finale, Koreańczyk pokonał swojego rywala w pozycji na półleżącej, a na dodatek grał stopą.
W puli nagród znajdowało się 10 000 dolarów.

LINK do streamu

Przebieg ZOTAC CUP Masters

ZOTAC CUP Masters dzieli się na dwie części:

  • turniej właściwy, przeznaczony dla zawodników z obu Ameryk,
  • turniej pokazowy z udziałem trzech zaproszonych zawodników, w tym: Chińczyka Lx Legend, Koreańczyka Larva, a także i Polaka, Krzysztofa „Draco” Nalepkę.

Niepokonany faworyt tego spotkania, na co dzień grający jako Zerg, postanowił spróbować odnaleźć się w innej roli i zagrał jako Terran. Jednak nie trwało to długo. Po niedługim czasie, wrócił do swojego najlepszego pick’u i z łatwością wyeliminował chińskiego przeciwnika.
Zachowanie Koreańczyka spotkało się z wielkim oburzeniem i negatywną opinią ze strony chińskiej społeczności StarCrafta. W tej sprawie, także udzielił się sam przegrany zawodnik, który w publicznym poście nazwał Larvę „klaunem” i „osobą niezrównoważoną psychicznie”. Lx Legend nie wspomniał ani słowem o taktyce, czy zagrywce przeciwnika.

źródło Twitch,tv
źródło Twitch.tv

LINK do streamu

Co dalej będzie z Koreańskim „Larvą”?

Larva jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników na koreańskiej scenie StarCrafta. Jego streamy cieszą się ogromną popularnością, a granie stopą  stało się jego charakterystycznym znakiem rozpoznawalnym.
Organizatorzy ZOTAC CUP Masters wydali decyzję, że Koreańczyk nie zagra w przyszłych, organizowanych przez nich turniejach. Nie został on jednak zdyskwalifikowany z zakończonego turnieju, co prawdopodobnie oznacza, że nagroda nie zostanie mu odebrana.

ZOTAC CUP Masters oficjalnie przeprosili Legend’a oraz jego fanów za niestosowne zachowanie jego przeciwnika.

 

 

Doroszek

Hej, jestem Doroszek. Interesuję się grami, modą alternatywną oraz od niedawna poważniej zajmuję się cosplayem. Czasem również bawię się modelingiem i rysuję. Po więcej, zapraszam Cie serdecznie na mój fanpage.