Magnificon Expo 2019

Magnificon Expo 2019

19/05/2019 przez Dorota Palka

Magnificon Expo znów zawita do Krakowa

Tak jest! Jeden z największych konwentów w Polsce odbędzie się już w letni weekend czerwca. Konwent potrwa od 21.06 i aż do 23.06.2019 roku na krakowskim expo.

Czym dokładnie jest Magnificon?

Magnificon to konwent zrzeszający miłośników i sympatyków kultury i popkultury japońskiej. Impreza ma charakter edukacyjno -rozrywkowy dzięki czemu, co roku odwiedzają ją uczniowie i studenci, najmłodsi ze swoimi opiekunami a nawet dorośli. Miohi – organizatorzy konwentu od wielu lat podchodzą do realizacji konwentu z pasją i pełnym zaangażowaniem aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Czego możemy się spodziewać na konwencie

Oczywiście na konwencie nie zabraknie paneli, prelekcji, czy warsztatów, które przygotowali dla Was nie tylko organizatorzy, ale, także i uczestnicy imprezy. To właśnie tam poznacie wiele nowych ciekawostek w różnych tematach. Zaś na warsztatach najlepsi twórcy postarają się Wam przekazać swoje umiejętności czy to w cosplayu, charakteryzacji, stylizacji czy może w rysunku lub tworzeniu czegoś z niczego.

Na konwencie pojawią się liczne konkursy. Od turniejów w najróżniejsze gry, po konkursy cosplay, które odbędą się aż w 3 kategoriach! M.in debiut, standard oraz eliminacje do EuroCosplayu.

Spodziewać się możemy wielu pokazów, koncertów i spotkań, gdzie będzie można porozmawiać z wyjątkowym konwentowym gościem. Na Magnificonie pojawi się uwielbiana przez fanów kultury japońskiej gwiazda – Ladybeard! Jest on profesjonalnym wrestlerem, znanym z występów na ringu w stroju lolitek.
Kolejnym do tej pory zapowiedzianym gościem, jest uwielbiany przez tysiące fanek na Świecie 砂月 -Satsuki- ! Satsuki to legenda japońskiego stylu V-kei. Jest kompozytorem i wokalistą, który swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2001 roku.

To nie koniec atrakcji!

Organizatorzy pragną nas poinformować, że na konwencie odbędzie się koncert This is a Pen ! Ich twórczość ma korzenie w nurcie Visual Kei, europejskiej muzyce klasycznej i tradycyjnej muzyce japońskiej. 
Wielu fanów wyczekiwało koncertu japońskiej dziewczyn, stworzonej w programie komputerowym. Tak mowa tu o Hatsune Miku z serii Vocaloid, która pojawi się wraz ze swoją ekipą dzięki Projct Holo!
To jeszcze nie koniec koncertowych atrakcji! Na scenie będziemy mogli zobaczyć musical ze słynnego anime „My Hero Academia” organizowany przez laików, którzy wkładają w cały pokaz wiele prac oraz serca.

Bilety!

Bilety na Magnificon Expo 2019 można nabyć w systemie Nagato LINK 
Bilety jakie możemy nabyć to:
– Bilet VIP już za 149 zł*
– Bilet 3 dniowy za 79 zł*
– bilety jednodniowe: ceny już od 29 zł*
W systemie można zakupić dodatkowy gadżet – koszulkę za 45zł.