Medieval Dynasty – oto zapowiedź średniowiecznego RPGa!

Medieval Dynasty – oto zapowiedź średniowiecznego RPGa!

29/03/2020 przez Bartosz Kęprowski

Znacie może grę Kingdom Come: Deliverance? Wygląda na to, że wspomniana produkcja właśnie doczekała się naśladowcy. Oto Medieval Dynasty od studia Render Cube!

Zatem wspomniana gra pozwoli zwolennikom elektronicznej rozrywki wcielić się w zwykłego chłop i zwiedzać olbrzymi, według zapowiedzi twórców, średniowieczny świat. Brzmi interesująco? Otóż gracze będą musieli walczyć codziennie o przetrwanie, pod którym pojęciem kryje się między innymi ochrona bliskich. Studio Render Cube oferuje zatem zgrabne połączenie średniowiecznego symulatora z elementami RPG. Niemniej gra zostanie pozbawiona rozbudowanej kampanii fabularnej, którą sympatycy elektronicznej rozrywki mogli doświadczyć w Kingdom Come. Render Cube stawia sobie za cel jak najlepsze odwzorowanie średniowiecznego życia. W zamian za porządną fabułę, gracze otrzymają możliwość interakcji z wyższymi stanem NPC-ami, konfrontacji z dzikimi zwierzętami oraz uprawy ziemi.

Poza tym Medieval Dynasty może pochwalić się przyjemną dla oka oprawą graficzną. Twórcy zapowiadają, iż w ich produkcji będą zmieniać się pory roku, a co za tym idzie, poszczególne aktywności społeczne, charakterystyczne dla lata, zimy, wiosny czy jesieni. Ponadto w grze nie zabraknie swego rodzaju systemu reputacji, a także szerokiej gamy narzędzi i różnorakich budynków.

Autor: Bartosz Kęprowski
Ilustracja: Render Cube