MKOl wyraża zainteresowanie e-sportem

MKOl wyraża zainteresowanie e-sportem

27/06/2018 przez Ngọc Quang Phạm
W przyszłym miesiącu MKOl zorganizuje forum poświęcone e-sportowi. Będzie ono rozważało możliwość wprowadzenia gier wideo na Igrzyskach Olimpijskich.

Konferencja odbędzie się 21 lipca w Muzeum Olimpijskim w Lozannie. Ogłoszone we wtorek forum zgromadzi menedżerów gier, graczy, sponsorów i organizatorów imprez, aby budować relacje między przywódcami olimpijskimi a branżą esportową.

Dyrektor sportowy MKOl Kit McConnell mówi, że forum będzie „doskonałą okazją zarówno dla Ruchu Olimpijskiego, jak i przedstawicieli świata esportów i gier do rozpoczęcia dyskusji, wysłuchania i uczenia się od siebie nawzajem oraz zrozumienia potencjalnych możliwości współpracy.”

MKOl i inni przywódcy olimpijscy omawiali temat esportu na szczycie zeszłej jesieni. Ustalili, że esport można uznać za działalność sportową. Jego wzrost i popularność wraz z młodszymi grupami demograficznymi byłaby atrakcyjna dla igrzysk olimpijskich. Uczestnicy szczytu powierzyli MKOI i GAISFowi otwarcie dialogu między przemysłem gier a urzędnikami olimpijskimi.