Netfilx – Wiedźmin Nightmare of the Wolf. Powstanie animowany serial

Netfilx – Wiedźmin Nightmare of the Wolf. Powstanie animowany serial

22/01/2020 przez Dorota Palka
Całkiem niedawno na Netflixie była premiera serialu Wiedźmin. Czyżby serial to nie było wszystko? W sieci pojawia się wzmianka o “The Witcher: Nightmare of the Wolf”.

Serial Wiedźmin został obejrzany przez aż 76 milionów subskrybentów Netfliksa. Jest to jeden z najlepszych debiutów w historii serialów oryginalnych.

Obejrzeliście już pierwszy sezon Wiedźmina i nie wiecie co dalej robić ze swoim życiem, a oczekiwane na kontynuację trwa wieczność? Netflix postanawia umilić fanom serialu czekanie. Pomiędzy dwoma sezonami zostanie wydana animacja pod tytułem The Witcher: Nightmare of the Wolf, co można przetłumaczyć jako Wiedźmin: Koszmar Wilka.

Źródłem pogłosek o powstającym serialu animowanym jest strona amerykańskiego związku zawodowego scenarzystów WGA.org. Można znaleźć tam wpis wymieniający nazwę The Witcher: Nightmare of the Wolf i scenarzystę Beau DeMayo, który brał udział w tworzeniu trzeciego odcinka pierwszego sezonu serialu. Na stronie pojawia się dopisek mówiący, że projekt powstaje w oparciu o książki z serii “Wiedźmin” napisane przez Andrzej Sapkowskiego. W wywiadzie z “Telewizją wPolsce” , Tomasz Bagiński (producent wykonawczy serialu “Wiedźmin”) opowiadał nie tylko o samej produkcji, ale i zapowiedział, że w planach jest kilka niespodzianek. Bagiński i Henry Cavill mają nadzieję, że serial będzie miał naprawdę dużo sezonów.

Drugi sezon serialu, który jest już w planach, ma mieć 8 odcinków. Czyli tyle samo co poprzedni. Dokładna data premiery drugiego sezonu nie jest znana, jednak źródła sugerują, że będzie to 2021 rok.

Teorie dotyczące The Witcher: Nightmare of the Wolf

Serwis Redanian Intelligence przywołuje wpis aktorki Harriet Kershaw, która w swoim CV dopisała niedawno “The Witcher 2020” – projekt, przy którym wcieli się w “różne role”. Być może chodzi tutaj właśnie o dubbing kilku postaci, które pojawią się w animacji.

Póki co są to tylko domysły, jednak myślimy, że nazwa “Koszmar Wilka” nie padła bez przyczyny… jakie są Wasze sugestie?