Nie żyje Maria Remilia Creveling “Królowa Thresha” i pierwsza kobieta w historii LCS-ów.

Nie żyje Maria Remilia Creveling “Królowa Thresha” i pierwsza kobieta w historii LCS-ów.

29/12/2019 przez Dorota Palka

Remilia zmarła w nocy z 27 na 28 grudnia 2019 r. Za przyczynę śmierci podaję się odejście we śnie. O tej tragedii poinformował Nas przyjaciel Marii, Richard Lewis, oraz jej partner, na Twitterze znany pod nickiem WhatleyLeague.

Maria “Remilia” Creveling
była pierwszą kobietą i trans płciową osobą w historii rozgrywek League Championship Series. Pochodziła Z Portland w USA. Swoją esportową karierę rozpoczęła w drużynie Curse Academy w 2013 roku w roli supporta. Była znana pod pseudonimem “Madwife” dzięki swoim fenomenalnym umiejętnościom gry Threshem. Przydomek nadali jej fani Madlife’a, który był mistrzem Thresha. Jej zagrania supportami przeszły do historii najlepszych playsów w League of Legends. Remilia była niezwykle wyskillowanym Threshem i Morganą. Taktyki jakie stosowała tymi postaciami, były nie do skontrowania przez przeciwników. Największą popularność przyniosła jej pozycja w zespole Renegades (2015-2016), który zakończył swoją karierę w 2018 roku. Drużyna została zbanowana przez Riot Games m.in. z powodu naruszania bezpieczeństwa i dobra graczy. Niektórzy, z byłych zawodników Renegades, przeszli pod skrzydła Team Envy. Gamingowa historia Remilli potoczyła się nieco inaczej. Nie grała w jednej, stałej drużynie. W 2017 roku grała dla Kaos Latin Gamers, w 2018 dołączyła do FlyQuest jako gracz rezerwowy, a w 2019 połączyła siły z Sector 7.

W kilku swoich ostatnich wpisach na tweeterze Remilia pisała, że chciałaby zniknąć i w końcu zacząć prowadzić swoje życie po swojemu. Remilia chorowała na depresję, przez co nie do końca radziła sobie z dużą presją społeczeństwa. Jej najlepszy przyjaciel, Richard Lewis, opisał ją jako osobę, która nigdy nie chciała być popularna i żyć w blasku sławy. Według niego chciała tylko “wykonywać swoją robotę”. W marcu 2018 roku zaczęły się kolejne problemy zdrowotne. Jedna z jej operacji w ramach procesu korekty płci nie przebiegła pomyślnie. Ból porównywała do “dźgania siebie nożem”. Było to spowodowane uszkodzeniem nerwów w okolicy miednicy, które wywoływało “uczucie trwałego zdrętwienia”. Za operację Remilii zapłacił jeden z właścicieli Renegades, który obiecał znalezienie chirurga w zamian za to, że drużyna dojdzie do LCS-ów. Ciężkie chwile dla Remilii trwały dwa lata. “Odzyskiwanie swojego ciała po nieudanej operacji”, jak to określiła Remilia, nie byłoby możliwe bez pomocy jej najlepszego przyjaciela Richarda. Gdy już powoli wszystko zaczęło się układać, Madwife zadeklarowała, że czuje się silniejsza i ma więcej energii do życia. Po śmierci Marii rozpoczęły się na nowo konspiracje dotyczące jej płci. Rioterka RiotTinyBun podkreśla, że Remilia była kobietą i nie podlega to żadnym dyskusjom. Póki co dokładna przyczyna śmierci Remilii nie jest znana.

Wielu graczy League of Legends oraz jej fanów bardzo dotknęło jej odejście. Na zawsze przejdzie do historii jako pierwsza kobieta na scenie esportowej i zostanie inspiracją dla wielu innych ludzi na całym Świecie.