NiuCon 2018 – zapowiedź

NiuCon 2018 – zapowiedź

26/07/2018 przez Ngọc Quang Phạm
Co roku we Wrocławiu w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego odbywa się festiwal popkultury NiuCon. Będzie odbywał się on w dniach od 10 do 12.08.2018.

Konwent ten odbywa się co roku od 2008 roku, poświęcony jest on fantastyce, literaturze, komiksom, tradycyjnym i cyfrowym grom, kulturze azjatyckiej, działalności artystycznej, cosplayowi, muzyce i szeroko pojętej popkulturze. Konwent jest ogranizowany przez fundację POPCOOLTURA, a jej członkowie i współpracownicy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez w całej Polsce.

W tym roku będziemy mogli spotkać się z autorami książek, z artystami, możemy również brać udział w warsztatach, wykładach, prelekcjach kulturowych, konkursach wiedzy dot. literatury i kultur, blok z grami fabularnymi i planszowymi, larpy (teatr wyobraźni bez scenariusza), pokazy cosplay (uczestnicy przebierają się w postacie z ulubionych seriali, animacji, książek), ale też gry i zabawy ruchowe.

Podczas konwentu NiuCon będziemy mogli zagrać (mamy nadzieje, że będzie) w Dance Dance Revolution, UltraStara, porobić zdjęcia z cosplayerami, pobawić się na stanowisku z VRem. Podczas wydarzenia będzie wiele różnych wystawców z rzeczami handmade, jak i gadżetami prosto z Japonii. Natomiast w dużej Sali Projekcyjnej będą leciały anime udostępnione przez firmę Crunchyroll!

W tzm roku również będzie Aleja Artystów. W tym roku zagoszczą m.in. v-0-3, Vel rysuje grabiami, Sweter, Shindianaify, RedFox&Nebraska, Seiraharon&Werserker, Pararoo, LittleLadyPunk oraz wiele innych artystów. Jeśli chcecie zaspokoić głód, możecie przejść do baru konwentowego, w którym skosztujecie dań kuchni azjatyckiej oraz zakupicie różnorodne napoje.

Wracając do cosplayu, jeżeli chcecie wziąć udział, możecie to zrobić do końca lipca, do 31 lipca są zapisy.