Nowy squad Fnatic – Czy dadzą sobie radę?

Nowy squad Fnatic – Czy dadzą sobie radę?

03/12/2016 przez Wojciech Graf

Pierwszego grudnia o godzinie 20:00 na oficjalnym kanale Fnatic na twitch.tv został ogłoszony nowy squad Fnatic. Europejska drużyna po opuszczeniu jej przez Koreańczyka “Huniego” niestety nie osiągnęła tak wysokich wyników jak w roku 2015 i zarząd wprowadził bardzo duże zmiany.

940x0_crop-80

                        Jedną z najważniejszych zmian była wymiana głównego trenera z Deilora na NicoThePico. Razem z Deilorem Fnatic osiągnęli bardzo dużo m.in. Zajęli pierwsze miejsce w                                                wiosennym Splicie 2015. Wszyscy wierni fani wierzą w nowego trenera, został on obarczony wielkimi oczekiwaniami. Czy podoła? Czy poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa?                             Przekonamy się już niedługo!

it6eqtygyozk6qnnicothepico

Kolejną dość bardzo znaczącą zmianą jest wymiana Top lanera. W zamian za Koreańczyka Gamsu do drużyny powrócił sOAZ gracz, który jeszcze w 2014 roku grał w barwach Fnatic. sOAZ, jako doświadczony zawodnik powinien bardzo pomóc swojej drużynie w wygraniu EU LCS możliwe nawet, że Mistrzostw Świata, czy mu się to uda? Zobaczymy co przyniesie czas.

6269fe17

Razem z Francuskim Top lanerem z Origen do Fnatic dołączył Amazing czyli Niemiecki Jungler, który zastąpił Koreańczyka Spirita. Spiritowi przez jeden sezon udało sie zdobyć jedynie trzecie miejsce zwyciężając przeciwko H2K 3:2, a także Drugie miejsce na IEM X World Championship po porażce z SKT T1 0:3.

rsz_fnatic-spirit-lol-esports21889952356_e9b4fb3800_k

Czwartą i najprawdopodobniej najbardziej niespodziewaną jest wymiana zawodnika środkowej Alei, Febivena. Najbardziej rozpoznawalna twarz w tej drużynie zaraz po Rekklesie, który już bardzo długo gra w jej barwach. Febiven przeszedł do H2K, a został zastąpiony młodym Duńczykiem Capsem, który nie ma zbyt dużego doświadczenia w porównaniu do Holendra, jednak media podają iż ma on bardzo duży potencjał a zagraniczni dziennikarze nazywają go Młodym Fakerem.

24457621825_9bcbf958f9_kcaps

Ostatnią zmianą jaka została wprowadzona jest zmiana Supporta. Yellowstar, który powrócił do Europy z Ameryki, a konkretniej TSM’u  nie grał dla Fnatic długo gdyż został on Menadżerem Francuskiego Paris Saint Germain. Zastąpiony został młodym Duńczykiem grającym pod pseudonimem Jessiz. Jego wcześniejszą drużyną było Immortals, więc ma on doświadczenie na profesjonalnej scenie. Jendak czy uda mu się zastąpić tak dobrego zawodnika jak Yellowstar? Pozostaje tylko trzymać kciuki i kibicować!

yellowstar-fnaticsk_jesiz

To koniec zmian jakie zostały zaprowadzone w jednej z najlepszych Europejskich drużyn. Jaka zmiana według was najbardziej zaskakuje? Która jest błędną? Teraz pozostaje tylko czekać do rozpoczęcia sezonu żeby zobaczyć jak prezentuje się w akcji odświeżone Fnatic.