Oficjalna premiera Battlerite – od teraz zagramy za darmo

Oficjalna premiera Battlerite – od teraz zagramy za darmo

09/11/2017 By x
Po ponad rocznym pobycie w Steam Early Access, Battlerite jest wydana oficjalnie i dostępna w formie free-to-play. Z tej okazji twórcy przygotowali sporą aktualizację, między innymi z nowym bohaterem.

„Minął już ponad rok, odkąd weszliśmy do Steam Early Access. Możemy wreszcie spełnić naszą obietnicę i udostępnić Battlerite jako grę free-to-play, aby ułatwić dostęp do gry wszystkim miłośnikom gatunku arena brawler.”, powiedział Peter Ilves z Sunlock Studios.

Oprócz powyższego trailera, Sunlock wydał także dużą łatkę by uczcić wydanie Battlerite. Do gry wkracza nowa postać – Thorn, a także 200 nowych przedmiotów, nowe skórki czy pozy.

Firma przedstawiłą również, w jaki sposób działa ich model free-to-play. Co tydzień sześciu różnych bohaterów będzie dostępnych za darmo, a konkretny bohater może zostać odblokowany za pośrednictwem pieniędzy zarobionych w grze jak i tych, po które trzeba sięgnąć do portfela. Model ten jest nam już bardzo dobrze znany z League of Legends. Aby odblokować wszystkich już dostępnych, a także przyszłych „championów”, można nabyć Champion’s Pack za kwotę 30$. Kosztujący 50$ Ultimate Fan Pack zawiera również 10% boosta do zdobywanego doświadczenia, kilka wierzchowców, inne rzeczy kosmetyczne i pięć złotych skrzynek.

Oficjalna premiera Battlerite przypada zaledwie dwa tygodnie po wydaniu trybu „Battlegrounds”, który działa bardziej na zasadach tradycyjnych gier MOBA – z celami do obrony i kryształami do zniszczenia. Jednak, jak potwierdził wydawca w oświadczeniu, głównym trybem cały czas pozostaje Arena.

 

Battlerite jest dostępne do pobrania na Steamie – pod tym adresem.