Ojciec GTA, Dan Houser odchodzi z Rockstar

Ojciec GTA, Dan Houser odchodzi z Rockstar

05/02/2020 przez Dorota Palka

Dan Houser to jeden ze współzałożycieli marki Rockstar. Po 22latach pracy postanowił opuścić firmę. Dan Houser pracował nad takimi tytułai jak Red Dead Redemption 2, serie GTA, Bully oraz grami Max Payne 3 i L.A. Noire. To jemu zawdzięczamy m.in. scenariusz do GTA 5.

Po dłuższej przerwie rozpoczętej wiosną 2019 roku, Dan Houser, wiceprezes ds. Kreatywnych w Rockstar Games, odejdzie z firmy. Ostatnim dniem Dan’a Housera w pracy będzie 11 marca 2020 r. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego wkład. Rockstar Games zbudowało jedne z najbardziej uznanych i odnoszących sukcesy komercyjne światów gier, globalną społeczność zapalonych fanów i niesamowicie utalentowany zespół, który nadal koncentruje się na obecnych i przyszłych projektach.

Nie podano oficjalnej informacji dotyczącej tej decyzji. Nieoficjalne źródło mówi, że sprawa jest powiązana z wydawcą gier, Take-Two. Podobno na Rockstar Games jest wywierana presja. Wydawca żąda, by studio szybciej pracowało nad swoimi grami, dzięki czemu wydawało by je częściej. Dan znany jest z wydawania gier wysokiej jakości i przekładaniem jej nad terminy. Jeśli plotki są prawdziwe, to nic dziwnego, że Houser nie chce przyjąć nowej strategii.