Oto zwiastun Total War: Three Kingdoms!

Oto zwiastun Total War: Three Kingdoms!

20/05/2019 przez Bartosz Kęprowski

Dobro kraju kontra przytłaczające ilości wyszkolonych oddziałów, pieniędzy i broni… Czy Liu Bei mimo braku podstawowych zasobów pokona swoich lepiej przygotowanych wrogów z pomocą oddanych mu ludzi? Oto zwiastun Total War: Three Kingdoms!

Omawiana produkcja jest strategią, której akcja została osadzona w Chinach. Zadaniem gracza będzie kierowanie poczynaniami wielotysięcznej armii oraz zdobywanie nowych sojuszy. Albowiem pozyskani przyjaciele spełnią się w roli silnego wsparcia, niezbędnego do postępu w omawianej grze, a co za tym idzie, ukończenia jej.

Wiadomo, narody upadają, a na ich zgliszczach rodzą się nowi bohaterowie. Taką postacią jest Liu Bei. W bohaterze płynie krew dynastii Han, a jego celem jest wyłącznie dobro narodu. Prawdziwy z niego idealista, czyż nie? Niemniej przed Liu Bei pojawiają się przytłaczające armie jego zajadłych przeciwników. Czy bez odpowiednich zapasów waleczny wojownik zdoła wygrać? Sam być może nie, lecz za jego plecami stanie lud, gotowy do walki o własny naród i w imię swojego nowego przywódcy.

A więc głównym celem gry Total War: Three Kingdoms jest zjednoczenie Chin. Zatem gracze dostaną możliwość wybrania jednego z dwunastu dostępnych watażków, a co za tym idzie, podbicia królestwa i stworzenia imperium marzeń, a to dzięki rozbudowanemu i skomplikowanemu systemowi dyplomacji. Za jego pośrednictwem zwolennicy elektronicznej rozrywki będą mogli knuć zdradzieckie intrygi lub pozyskiwać unikalne i wartościowe sojusze.

Autor: Bartosz Kęprowski
Ilustracja wprowadzenia: The Creative Assembly