Patch 8.20 wejdzie z ogromami nerfów! (Ahri, Graves, Sion i inni!)

04/10/2018 przez

Patch 8.20 wejdzie z ogromami nerfów! bez wątpienia będzie to bardzo ważny patch w tym sezonie!

Jak podaję Riot:

„Wciąż bardziej skupiamy się na presezonie niż na następnych patchach. 8.20 będzie miał więcej balansu. Zmiany z PBE już za niedługo wejdę w życie. Dużo rzeczy zostanie zmienionych oczywiście po tym jak zostanę przetestowane.”

 

Oto najważniejsze zmiany, które czekają nas w następnym patchu!

Ahri

Na pierwszym i drugim poziomie ulta zostanie zwiększony CD. Riot zredukuję tę umiejętność do trudniejszego snowballu i mniejszego bezpieczeństwa.

Graves

Riot myśli nad znerfieniem AD na jego auto-atakach w early, uważają, że jest za silny. Nie chodzi im jednak o to, żeby znerfić Graves’a i Dark Harvesta w tym samym patchu, bo jego występ z innymi runami jest również bardzo silny.

Nami

Riot ma zamiar zmienić jej heal na „W”, bo uważa, że jest zbyt duży na chwilę obecną, natomiast damage nie zostanie zmieniony.

Sion

Przez zbuffowane „W”, które dawało permanentny wzrost HP również znacząco zwiększało regeneracje Siona. Riot zamierza znerfić regeneracje z „W”, ale zostawią jego wzmocnienie ze stacków.

Evelynn 

Riot widząc z jaką łatwością Evelynn zabija kruche cele, bez użycie jej charma (W), ma zamiar zmniejszyć jej bazowy damage. Tak samo jak w przypadku Graves’a działa świetnie z innymi runami, ale z dark harvestem jest najmocniejsza, stąd nerf na niego.

Jhin

Zdecydowany top tier na dolnej alei, z jego najlepszym buildem jest bardzo mobilny i zadaję gigantyczne obrażenia, Riot więc najpewniej myśli o znerfieniu bazowego AS i AD, choć niewykluczone, że dostanie on buffa na inną umiejętność.

Dark Harvest 

Jak na runę, która skaluję się wraz z minutami gry jest zbyt silny w początkowej fazie rozgrywki, dlatego Riot zmniejszy zadawane obrażenia. Jednak piszę o potencjalnym buffie electrocute’a, który miałby się bardziej zwiększać z poziomami.

Buff Corkiego

Riot jest pewny dwóch buffów – Jego ultimate’a i „Specjalnej przesyłki” najprawdopodobniej zostaną zwiększone obrażenia i cooldowny. Do tych zmian możemy poczekać do 8.21, gdyż Riot nie zdąży zrobić tego wszystkiego do patcha 8.20, który wejdzie w życie już niedługo.