Path of Exile 2 – zwiastun, fragment rozgrywki i nowe informacje!

Path of Exile 2 – zwiastun, fragment rozgrywki i nowe informacje!

17/11/2019 przez Bartosz Kęprowski

Podczas tegorocznego konwentu ExileCon 2019 nareszcie zapowiedziano długo wyczekiwaną kontynuację gry Path of Exile. Niemniej druga odsłona zostanie udostępniona jako naprawdę spora aktualizacja. Będzie ona dostępna z poziomu tego samego klienta, na którym znajduje się pierwsza część. Czego zatem mogą spodziewać się gracze? Mnóstwa nowości i licznych usprawnień technicznych.

A więc druga odsłona gry, opatrzona mianem aktualizacji 4.0 prawdopodobnie pojawi się dopiero w 2021 roku. Testy beta Path of Exile 2 przewidziano bowiem dopiero na końcówkę przyszłego roku. Poniżej znajdziecie pierwsze materiały promujące drugą część omawianej gry. Zapraszam do oglądania.

Path of Exile 2 wprowadzi nową kampanię fabularną, rozgrywającą się 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze i podzieloną na siedem aktów. W dwójce będą dostępne te same klasy postaci, co w jedynce, lecz pojawiają się tutaj opcje modyfikacji. Tak więc gracze z biegiem rozgrywki, będą mogli wybrać swoim wirtualnym podopiecznym specjalizacje, tzw. Ascendancy Classes.

Nie zabraknie też sporych zmian w systemie rozwoju postaci, a co za tym idzie, w drzewkach umiejętności bohaterów. Poza tym pojawią się nowe lokacje, wyposażenie, a także odświeżona szata graficzna. To będzie prawdziwa rewolucja. Należy też dodać, że ukończenie obu kampanii nie oznacza końca gry. Fani, którzy tego dokonają, będą mogli dalej bawić się przy omawianym tytule ogrywając tryb endgame.

Autor: Bartosz Kęprowski
Źródło ilustracji wprowadzenia: Grinding Gear Games