PGL Major: Virtus.pro awansuje do ćwierćfinału turnieju

19/07/2017 przez

Mecz najważniejszy dla Polaków – Virtus.pro vs. Cloud9. Faworytem może być polska drużyna, jednak C9 także świetnie się spisuje na tym turnieju. Jeden z tych zespołów zagra na TAURON Arenie. Mamy nadzieje, że to właśnie Vitrusi.

Poland Virtus.pro odrzuca Overpass

Poland Virtus.pro odrzuca Cache

United States Cloud9 odrzuca Nuke

United States Cloud9 odrzuca Cobblestone

United States Cloud9 odrzuca Inferno

Poland Virtus.pro odrzuca Mirage

Train mapą meczu.

Pierwsza część tego ważnego spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla polskiego zespołu. Virtusi wygrali rundę pistoletową, a także kolejne 2 rundy. Śmiertelny dla naszego zespołu okazał się pierwszy full Cloud9. Zdołali także wyrównać wynik, jednak Virtus.pro cały czas miało sytuację pod kontrolą. Amerykanie wysunęli się na 3-punktowe prowadzenie, lecz Polacy świetnie rozgrywając ostatnie rundy pierwszej połowy, wygrali 4 z rzędu i tym samym całą część 8:7.

Po świetniej końcówce pierwszej połowy, Virtus.pro podtrzymało dobrą passę. Wygrali drugą (co rzadko się zdarza) pistoletówkę w meczu i mogli pewniej kroczyć po zwycięstwo z lepszym wyposażeniem. Wyszli na prowadzenie 10:7, jednak kolejny raz Cloud9 pokazało, że są groźni w pierwszej rundzie z karabinami. Virtus.pro zrewanżowało się bardzo szybko. Polacy z rundy na rundę grali coraz to lepiej i nie oddawali inicjatywy rywalom nawet na chwilę. Ostatecznie to właśnie Polacy wygrywają spotkanie po pięknej walce i to ich zobaczymy w walce na TAURON Arenie w Krakowie. Cloud9 niestety zostaje wyeliminowane z turnieju i do następnego Majora przyjdzie im walczyć w kwalifikacjach.

Train: Virtus.pro 1610 Cloud9