PGL Major: Virtus.pro awansuje do ćwierćfinału turnieju

19/07/2017 przez x

Mecz najważniejszy dla Polaków – Virtus.pro vs. Cloud9. Faworytem może być polska drużyna, jednak C9 także świetnie się spisuje na tym turnieju. Jeden z tych zespołów zagra na TAURON Arenie. Mamy nadzieje, że to właśnie Vitrusi.

Train mapą meczu.

Pierwsza część tego ważnego spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla polskiego zespołu. Virtusi wygrali rundę pistoletową, a także kolejne 2 rundy. Śmiertelny dla naszego zespołu okazał się pierwszy full Cloud9. Zdołali także wyrównać wynik, jednak Virtus.pro cały czas miało sytuację pod kontrolą. Amerykanie wysunęli się na 3-punktowe prowadzenie, lecz Polacy świetnie rozgrywając ostatnie rundy pierwszej połowy, wygrali 4 z rzędu i tym samym całą część 8:7.

Po świetniej końcówce pierwszej połowy, Virtus.pro podtrzymało dobrą passę. Wygrali drugą (co rzadko się zdarza) pistoletówkę w meczu i mogli pewniej kroczyć po zwycięstwo z lepszym wyposażeniem. Wyszli na prowadzenie 10:7, jednak kolejny raz Cloud9 pokazało, że są groźni w pierwszej rundzie z karabinami. Virtus.pro zrewanżowało się bardzo szybko. Polacy z rundy na rundę grali coraz to lepiej i nie oddawali inicjatywy rywalom nawet na chwilę. Ostatecznie to właśnie Polacy wygrywają spotkanie po pięknej walce i to ich zobaczymy w walce na TAURON Arenie w Krakowie. Cloud9 niestety zostaje wyeliminowane z turnieju i do następnego Majora przyjdzie im walczyć w kwalifikacjach.

Train: Virtus.pro 1610 Cloud9