Podsumowanie drugiego dnia DreamHack Las Vegas!

17/02/2017 przez

Po pierwszym dniu przyszedł czas na mecze drugiej rundy fazy grupowej turnieju w Las Vegas. Te rozgrywki decydowały o tym, kto odpadnie z turnieju, a kto bezpośrednio dostanie się do fazy pucharowej. 8 spotkań odbyło się w systemie Bo1.

Pierwszym z nich był mecz amerykańskiego compLexity z duńskim North. Faworyt byl tylko jeden, a była nim ta druga drużyna. Spotkanie zakończyło się bez zaskoczenia. North pewnie wygrało pierwszą połówkę 14:1, a w drugiej oddali 3 rundy przeciwnikowi. Mecz zwyciężyli Duńczycy wynikiem 16:4 na mapie Nuke. CompLexity nie zagra już w tym turnieju.

cajunb_north_dhmasters-730x380

W drugim spotkaniu zagrały szwedzkie fnatic i amerykańskie Misfits. Tu także drużyna z Europy miała większe sznase na zwycięstwo. Po pierwszej części meczu zwycięstwo fnatic było prawie pewne, kiedy wygrali 11 z 15 rund. Po zamianie stron, Misfits wróciło do gry, lecz 5 rund, które zwyciężyli nie wystarczyły i mecz zakończył się wynikiem 16:9 dla Szwedów Mirage’u. To oni zagrają w meczu decydującym a Misfits odpada z turnieju.

fnatic

Trzecie spotkanie to mecz pomiędzy Ninjas in Pyjamas i Tyloo. Odbył się on na Cobllestone’ie. Szwedzi, przegrywąjac z Cloud9, musieli walczyć o pozostanie w turnieju. Od rozpoczęcia spotkania udawało im się to. Wygrali pierwszą połowę 10:5, a w drugiej nie oddali ani jednej rundy i mecz zakończył się wynikiem 16:5 dla NiP’u. Tyloo zakończyło tym samym swój udział w turnieju.

maxresdefault (3)

W ostatnim meczu eliminacyjnym spotkały się Renegades i Natus Vincere. Mapa tego pojedynku został Mirage. Początek należał zdecydowanie do formacji z Australii, lecz przy stanie 6:2 dla nich, Na’Vi zaczęło odrabiać straty. Wygrywało rundę za rundą i nie dali przeciwnikom, żadnych szans na zwycięstwo. Wygrali wszystkie rundy i zakończyli mecz wynikiem 16:6, eliminując z turnieju Renegades.

el-natusvincere-200638

Pierwszy mecz decydujący o tym, która drużyna zakwalifikuje się do play-off’ów został rozegrany między zwycięzcami poprzedniego Majora – Astralis i amerykańskim Optic. Duńska formacja pewnie wygrała pierwsza połówkę 9:6 na Nuke’u, a w drugiej powiększali swoja przewagę, oddając przeciwnikom tylko 3 oczka. Mecz zakończył się wynikiem 16:9 i to Astralis na pewno zagra w fazie pucharowej.

ffe7d31957382a41bde684541038f45c

Kolejne spotkanie to pojedynek polskiego Virtus.pro z Gambit na Cobllestone’ie. Jednak początek nie należał do Polaków. Mieli ogromne problemy ze swoja grą. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 na korzyść zespołu ze strefy CIS. Po zmianie stron Polacy nadal przegrywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16:10 dla Gambit, które zagra w ćwierćfinale, a Virtus.pro będzie walczyć o awans w następnej rundzie.

virtuspro_gambit_dhmasters-730x380

W następnym meczu zagrały drużyny z Brazylii – SK Gamkng oraz z Ameryki – Cloud9. To ci pierwsi zdecydowanie lepiej wygladali na mapie, którą był Overpass. W pierwszej części meczu Amerykanie zdobyli zaledwie 5 punktów, a w całym spotkaniu 6. Ostatecznie przegrali z SK 16:6 i to Brazylijczycy zagraja w ćwierćfinałach.

1479670898.0997

W ostatim meczu tego dnia spotkaly sie dwie europejskie formacje – FaZe Clan oraz mousesports. Oba zespoły na Mirage’u grały na wyrównanym poziomie i przed zmianą stron, wynik był nieznacznie lepszy dla Faze – 8:7. Jednak druga połowa zdecydowanie należała do mousesports. Wygrali 9 z 11 rund, a spotkanie zakończyli zwycięstwem 16:10 nad Faze i to ‚myszy’ przechodzą do fazy pucharowej.

niko-by-hltv

Mecze decydujące o tym, kto zagra w ćwierćfinałach rozpoczną się 17 lutego:
19:00 – North vs. Optic
22:00 – Fnatic vs. Virtus.pro
01:00 (18.02) – NiP vs. Cloud9
04:00 – Na’Vi vs. Faze