Poznaliśmy nowy skład Virtus.Pro.

Poznaliśmy nowy skład Virtus.Pro.

24/12/2018 przez Sebastian Olczyk

Virtus.Pro oficjalnie z nowym roasterem.

Wedle wcześniejszych zapowiedzi rosyjska organizacja Virtus.Pro ogłosiła dzisiaj nowy skład drużyny CS:GO. Większość z plotek, które w ostatnich dniach krążyły na forach związanych z CS’em okazały się trafne i dużo portali przewidziało jaki skład będzie reprezentował Virtus.Pro w przyszłym roku.

Tylko dwóch zawodników zachowało swoje miejsce w składzie w porównaniu do ostatniego oficjalnego meczu. Są to Michał „Snatchie” Rudzki oraz Michał „MICHU” Müller. Tak jak można było dowiedzieć się z plotek do drużyny wracają Janusz „Snax” Pogorzelski i Paweł „byali” Bieliński, a więc zawodnicy, z którymi drużyna święciła największe sukcesy na światowej scenie Counter Strike:Global Offensive. Jedynym nowym nabytkiem został Mateusz „TOAO” Zawistowski, który do niedawna reprezentował barwy AGO Esports. Za obustronym porozumieniem trenerem pozostał Jakub „kuben” Gurczyński, który łączony był z drużyną TyLoo. Tak o nowym składzie wypowiedział się Roman Dvoryankin:”Decyzja była trudna, ale wykalkulowana. Wierzymy w tych młodych zawodników, którzy mamy nadzieję, są przyszłością naszej dywizji CS:GO.  Jestem szczęśliwy mogąc ponownie przywitać byaliego i Snaxa w składzie. Tej ekipie nie jest obce wygrywanie pod banderą Virtus.pro. Również spodziewamy się, że nasz zupełnie nowy zawodnik TOAO, szybko się przyzwyczai i wniesie świeże pomysły do drużyny.
Decyzja, żeby zatrzymać Jakuba jako trenera była wspólna. Zapewniamy mu pełne wsparcie. Mimo, że otrzymał dobrą ofertę z innej organizacji, Jakub pozostaje, żeby poprowadzić polski skład z powrotem do topki.
” Prawdopodobnie pierwszym testem nowej drużyny będzie 30 sezon ESEA MDL Europe, który startuje w styczniu.

Oficjalnie z organizacją pożegnał się Filip „neo” Kubski, natomiast przyszłość Jarosława „paszaBiceps” Jarząbkowskiego prawdopodobnie nadal będzie związana z organizacją. Tak na ten temat wypowiedział się menadżer Virtus.Pro, Roman Dvoryankin: „Żegnamy się z esportową legendą – NEO. Trudno jest zmierzyć jego wkład w zwycięstwa drużyny. Wspólnie z Wiktorem Wojtasem doprowadzili naszą organizację do czołówki światowego esportu. Życzę Filipowi powodzenia w drodze jaką wybierze. Razem z pashąBicepsem ogłosimy wspólne plany w przyszłym roku.

Źródła zdjęć: hltv.org/virtus.pro