Pyrkon odwołany z powodu koronawirusa?

Pyrkon odwołany z powodu koronawirusa?

01/03/2020 przez Dorota Palka
Od niedawna odwoływane są imprezy na całym świecie z powodu epidemii koronawirusa. W czwartek, na kilka godzin przed rozpoczęciem eventu, został odwołany IEM w Katowicach. Wielu fanów konwentów obawia się, że inne już zaplanowane wypady, zostaną odwołane. Co w takim razie z Festiwalem Fantastyki Pyrkon?

Pyrkon to jeden z największych festiwali fantastyki w Europie. Co roku zrzesza w progach poznańskich MTP wielu miłośników gier, filmów, seriali, komiksów i literatury. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, XX edycja festiwalu.

Po Facebooku zaczął krążyć screenshoot, który rzekomo był napisany przez stronę Pyrkonu. Screen ten dotyczył panującego teraz na świecie koronawirusa. Fanpage oznajmił, że Festiwal Fantastyki Pyrkon, zostanie odwołany zgodnie z decyzją prezydenta Poznania z powodu panującej epidemii wirusa. News ten okazał się jednak być fałszywą informacją.


Festiwal Fantastyki Pyrkon rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące odbycia się tejże imprezy. Póki co, nic nie stoi na przeszkodzie aby festiwal się odbył. Dodatkowo organizatorzy informują, że zostały podjęte wszelkie działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom eventu.

“Działający zazwyczaj w czasie wydarzeń na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich punkt medyczny pracować będzie we wzmocnionym składzie. Zespół medyczny jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz właściwym szpitalem. Dodatkowo Grupa MTP podjęła większe niż zazwyczaj działania dotyczące utrzymania czystości obiektów. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych toalety, poręcze i klamki będą wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekowane przez serwis sprzątający. Dodatkowo, w toaletach na terenie targów, umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a także udostępniono instrukcję GIS dotyczącą prawidłowego mycia rąk. W pawilonach rozwieszono także oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w trzech językach.Według Ministerstwa Zdrowia nie ma na ten moment w Polsce potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem. “

źródło: facebook, Pyrkon

Na ten moment nie ma się czego obawiać. Wszelkie informacje będą publikowane na bieżąco na stronie oraz fanpage’u na Facebooku Pyrkonu. Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie aby Pyrkon odbył się i w tym roku.