Quake Champions – pora na poważne zmiany!

Quake Champions – pora na poważne zmiany!

26/12/2018 przez Bartosz Kęprowski

Jeśli jakimś cudem umknęła Waszym oczom grudnia aktualizacja do gry Quake Champions, to spieszę już z pomocą i omawiam poniżej, co ważniejsze zmiany wprowadzone niedawno przez twórców.

Po pierwsze zdecydowano się na zupełne przebudowanie systemu postępów czempionów. Tak więc od niedawna każdy fan Quake Champions może sobie wybrać nagrodę, jaką chce zdobyć. Niewiarygodne? Jednak prawdziwe. Zrezygnowano z plecaków i skrzyń, które dawały możliwość odblokowania losowych elementów dla poszczególnych czempionów. Teraz każdy z graczy może zbierać poprzez sukcesywną rozgrywkę odłamki, przy których pomocy zdolny będzie uzyskać wybrane przez siebie przedmioty. Brzmi fajnie?

Ponadto nie zabraknie też nowego sposobu na pozyskiwanie bonusowych, określanych mianem „ekstra”, elementów. Jedyne, co muszą gracze zrobić, aby je uzyskać, to rozgrywać starcia, a więc zaliczać specjalne wyzwania oraz zdobywać doświadczenie. Dzięki temu dostaną możliwość odblokowania odpowiednich nagród. Te z kolei po przekroczeniu każdego ustanowionego przez twórców kamienia milowego, będą stawać się coraz bardziej atrakcyjne.

Nowa przepustka bojowa w Quake Champions

Jeśli nagrody przyznawane za postępy graczy to dla Was za mało… Bethesda postanowiła wprowadzić tak zwaną „przepustkę bojową”. Rozbuduje ona wspomniany system nagradzania graczy o dodatkowe wyzwania, przyspieszy ich postępy, podaruje kolejne nagrody wraz z każdym, nowo zdobytym poziomem, jak również doda przedmioty dostępne jedynie na wyłączność.

Kolejny tryb gry! Przejmowanie flagi i mapa Citadel

Powitajcie w Quake Champions tryb przejmowania flagi, gdzie dwie drużyny stają naprzeciw siebie, a ich celem jest zdobycie chorągwi rywala. W tym samym czasie należy się zatroszczyć o bezpieczeństwo swojej flagi, a zdobytą zanieś do bazy, w celu uzyskania punktów. Czy wspomniałem, iż podczas transportu chorągwi czempioni nie są zdolni korzystać ze swoich mocy? To teraz już wiecie. Warto również wspomnieć o nowej mapie zatytułowanej Citadel.

Źródło zdjęć: Bethesda