Karta Radeon VII nareszcie trafiła na rynek!

Karta Radeon VII nareszcie trafiła na rynek!

10/02/2019 przez Bartosz Kęprowski

W końcu się doczekaliśmy! Firma AMD wprowadziła na rynek swój najnowszy produkt, którym jest Radeon VII. O rzeczonej karcie mogliśmy się dowiedzieć nieco wcześniej, a dokładniej rzecz ujmując na tegorocznych targach elektroniki CES odbywających się w Las Vegas. Radeon VII został oparty na drugiej generacji architektury Vega. Dzięki temu, a przynajmniej tak wynika z oświadczenia i zapewnień producenta, karta umożliwi fanom elektronicznej rozrywki płynną zabawę na maksymalnych detalach oraz ekstremalną liczbę klatek na sekundę, a to wszystko oczywiście w najwyższych rozdzielczościach. Brzmi cudownie, czyż nie? Poza tym Radeon VII pozwoli na renderowanie obrazu nawet do niebotycznej rozdzielczości 8K i zapewni bardzo wysoką częstotliwość odświeżania dla HDR.

Jak to więc wygląda od strony technicznej? No cóż, nowa karta AMD wyposażona została w 7-nanometrowy proces technologiczny oraz posługuje się 60 jednostkami obliczeniowymi. Dzięki temu otrzymujemy 3840 procesorów strumieniowych taktowanych na 1750 MHz oraz 16 GB pamięci HBM2 (4096-bit | 1 TB/s). Po prostu: wow!, czyż nie?

Obecnie wspomniany powyżej potwór kosztuje około 2700 złotych. Niemniej krążą pogłoski, że reprezentant sklepu Overclockers UK przyjął niedawno prawie cały premierowy nakład Radeona VII. Ten z kolei nie liczył nawet 100 egzemplarzy. W związku z tym, zdobycie omawianego modelu karty może graniczyć niemal z cudem. Niemniej dowiemy się tego za jakiś czas. Tymczasem poniżej znajdziecie zdjęcie ukazujące Radeona VII. Trzeba przyznać, iż prezentuje się naprawdę okazale.

Źródło ilustracji wprowadzenia i zdjęcia – AMD