Ranny podczas turnieju Madden 2018 pozywa EA

Ranny podczas turnieju Madden 2018 pozywa EA

03/09/2018 przez Ngọc Quang Phạm
Pięć dni po fatalnej strzelaninie na turnieju Madden 2018 NFL 19 w barze gier GLHF w Jacksonville na Florydzie jeden z tych, który przeżył, złożył pozew przeciwko wydawcy gier, EA.

„Podobnie jak wielu jego przyjaciół, Jacob Mitich udał się w ostatni weekend do Jacksonville, aby robić to, co kochał. Ufał gospodarzowi imprezy i organizatorom, wierzył, że „wkracza w bezpieczną przestrzeń „, powiedział adwokat Miticha Jamesa Younga z Morgan & Morgan w sprawie sądowej. Zaufanie zostało zniszczone, gdy w przepełnionym barze rozległy się strzały. W połączeniu z nieudanym brakiem zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa wynik był tragiczny. Wytoczyliśmy proces przeciwko EA, aby pociągnąć odpowiedzialnych do odpowiedzialności. Chcemy na przyszłość zapewnić bezpieczeństwo na takich wydarzeniach.

Mitich, który był jednym z wielu zawodników biorących udział w wydarzeniu, został dwukrotnie postrzelony i przeżył. Teraz pozwywa EA za zaniedbanie. Po strzelaninie policja potwierdziła, że trzy osoby, w tym strzelec, zginęły, od 11 ran postrzałowych. EA Sports później odwołał pozostałe turnieje kwalifikacyjne Madden 19.

Wydarzenie było turniejem eliminacyjnym do pierwszego w historii Majora „Madden EA” – powiedział Andrew Wilson, dyrektor generalny EA. „Podjęliśmy decyzję o odwołaniu trzech pozostałych turniejów kwalifikacyjnych Madden Classic, podczas gdy prowadzimy przegląd protokołów bezpieczeństwa dla zawodników i widzów.”

EA ogłosiła także darowiznę w wysokości 1 miliona dolarów dla rodzin ofiar i założyła fundusz Jacksonville Tribute, aby zebrać pieniądze dla ofiar i ich rodzin.