Ranny podczas turnieju Madden 2018 pozywa EA

Ranny podczas turnieju Madden 2018 pozywa EA

03/09/2018 przez Ngọc Quang Phạm
Pięć dni po fatalnej strzelaninie na turnieju Madden 2018 NFL 19 w barze gier GLHF w Jacksonville na Florydzie jeden z tych, który przeżył, złożył pozew przeciwko wydawcy gier, EA.

“Podobnie jak wielu jego przyjaciół, Jacob Mitich udał się w ostatni weekend do Jacksonville, aby robić to, co kochał. Ufał gospodarzowi imprezy i organizatorom, wierzył, że “wkracza w bezpieczną przestrzeń “, powiedział adwokat Miticha Jamesa Younga z Morgan & Morgan w sprawie sądowej. Zaufanie zostało zniszczone, gdy w przepełnionym barze rozległy się strzały. W połączeniu z nieudanym brakiem zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa wynik był tragiczny. Wytoczyliśmy proces przeciwko EA, aby pociągnąć odpowiedzialnych do odpowiedzialności. Chcemy na przyszłość zapewnić bezpieczeństwo na takich wydarzeniach.

Baner Netflix

Mitich, który był jednym z wielu zawodników biorących udział w wydarzeniu, został dwukrotnie postrzelony i przeżył. Teraz pozwywa EA za zaniedbanie. Po strzelaninie policja potwierdziła, że trzy osoby, w tym strzelec, zginęły, od 11 ran postrzałowych. EA Sports później odwołał pozostałe turnieje kwalifikacyjne Madden 19.

Wydarzenie było turniejem eliminacyjnym do pierwszego w historii Majora “Madden EA” – powiedział Andrew Wilson, dyrektor generalny EA. “Podjęliśmy decyzję o odwołaniu trzech pozostałych turniejów kwalifikacyjnych Madden Classic, podczas gdy prowadzimy przegląd protokołów bezpieczeństwa dla zawodników i widzów.”

EA ogłosiła także darowiznę w wysokości 1 miliona dolarów dla rodzin ofiar i założyła fundusz Jacksonville Tribute, aby zebrać pieniądze dla ofiar i ich rodzin.